24-05-2019 10:14 - SAHA KURUMSAL,TAT GIDA ICIN KREDI DERECELENDIRME NOTUNU KISA VADELI (TR) A1+ VE UZUN VADELI (TR) AA OLARAK GUNCELLE


KURULUSTAN KONUYA ILISKIN YAPILAN BASIN ACIKLAMASI ASAGIDA BULUNUYOR:

SAHA KURUMSAL YONETIM VE KREDI DERECELENDIRME HIZMETLERI A.S., TAT GIDA SANAYI A.S. ICIN KREDI DERECELENDIRME NOTUNU KISA VADELI (TR) A1+ VE UZUN VADELI (TR) AA OLARAK GUNCELLEMISTIR.

TURKIYE`DE SERMAYE PIYASASI KURULU LISANSI ILE KREDI DERECELENDIRME FAALIYETINDE BULUNAN SAHA KURUMSAL YONETIM VE KREDI DERECELENDIRME HIZMETLERI A.S., TAT GIDA SANAYI A.S.’NIN 24.05.2018 TARIHINDE (ULUSAL) KISA VADELI A1+ VE (ULUSAL) UZUN VADELI AA+ OLAN KREDI DERECELENDIRME NOTUNU (ULUSAL) KISA VADELI A1+ VE (ULUSAL) UZUN VADELI AA OLARAK GUNCELLEMISTIR.

SIRKETIN YURTICI PAZARDAKI GECMISI VE KONUMUNUN YANI SIRA, TARAFIMIZCA YAPILAN SEKTOR MUKAYESELI ANALIZLER VE SIRKETIN TASIDIGI FINANSAL/OPERASYONEL RISKLERIN INCELENMESININ SONUCUNDA TAT GIDA SANAYI A.S.’NIN KISA VADELI (TR) A1+ VE UZUN VADELI (TR) AA GUNCELLENMISTIR.


DERECELENDIRME NOTU (ULUSAL): UZUN VADELI

(TR) AA

GORUNUM:

STABIL

DERECELENDIRME NOTU (ULUSAL): KISA VADELI

(TR) A1+

GORUNUM:

STABIL

Bist Endekleri, haberler, kapalıçarşı, uluslararası parite verileri eşanlı olarak verilmektedir. BİST isim ve logosu "Koruma Markası Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BİST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BİST'e ait olup, tekrar yayınlanamaz. SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli resmş gazete'de yayınlanan teliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı ; "Burada Yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevresinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihleriniz uygun olmayabilir. Bu nedenle isadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."