Haber, Son Dakika, Haberler

Fiş Toplayan Öğrenciler Ödüllendirildi

Nevşehir Vergi Dairesi Müdürlüğü'nün, Fiş Toplama Alışkanlığının Çocuklara Kazandırılması Amacıyla Düzenlediği Kampanya Çerçevesinde 100 Adet Fiş Toplayan Öğrencilere Çeşitli Hediyeler Dağıttı.

17.03.2007 13:58 | Son Güncelleme: 17.03.2007 13:58
Fiş Toplayan Öğrenciler Ödüllendirildi
Nevşehir Vergi Dairesi Müdürlüğü'nün, fiş toplama alışkanlığının çocuklara kazandırılması amacıyla düzenlediği kampanya çerçevesinde 100 adet fiş toplayan öğrencilere çeşitli hediyeler dağıttı.

Nevşehir Vergi Dairesi Müdürlüğü tarafından merkez ve ilçelerinde bulunan ilköğretim okullarında eğitim gören öğrenciler için düzenlenen 'Ülkemi seviyorum, belgemi alıyorum' kampanyası sonuçlandı. Kampanya çerçevesinde 01 Ocak-15 Şubat 2007 tarihleri arasında 100'er adet fiş toplayan 60 öğrenciye düzenlenen törenle 2 adet bisiklet, 2 adet mp3 çalar ve 56 adet basket, futbol ve voleybol topu hediye edildi.

Vergi Dairesi Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen törende konuşan Nevşehir İl Defterdarı Mehmet Saygı, öğrencilerin bu duyarlılığının toplumun her kesimine örnek olması gerektiğini belirterek, kamuoyunda sağlıklı bir vergi bilinci oluşmasının, vergide gönüllü ödeme alışkanlığının artırılmasıyla sağlanabileceğini ifade etti.

Özellikle 2007 yılı içerisinde ücretlerde vergi indiriminin son bulmasıyla birlikte vatandaşların ve mükelleflerin vergi düzeni konusunda duyarlılıklarını sağlamak amacıyla birtakım faaliyetler gerçekleştirdiklerini ve çeşitli kampanyalar düzenlediklerini belirten Saygı, "Vatandaşların, yaptıkları alışverişlerde fatura ya da fişlerini mutlak suretle almalarını, mal bedeli ile birlikte ödedikleri Katma Değer Vergisi'nin hazineye intikal etmesini sağlamalarını istiyoruz. Ödenen vergiler mutlaka kendilerine hizmet olarak geri dönecektir. Fiş ve fatura almak vatandaşlık vazifesidir. Böylece hem vergi ödenmesini sağlayarak ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunuruz, hem de aldığımız bir malda herhangi bir kusur çıktığında değiştirebilme olanağına sahip oluruz" dedi.

(MÖZ-GS-MEF-S)

Kaynak: İHA

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Haberler ›› Yerel ››Fiş Toplayan Öğrenciler Ödüllendirildi - Haberler