19.09.2018 08:44

Fizy İstanbul Müzik Haftası'nın İlk Gününde "MFÖ" Fırtınası

Fizy İstanbul Müzik Haftası

Zorlu Performans Sanatları Merkezi ve SM Production Group organizasyonuyla, fizy ana sponsorluğunda gerçekleşen fizy İstanbul Müzik Haftası, Zorlu PSM'de başladı.

Türkiye'nin ilk popüler kültür festivali olma özelliğini taşıyan fizy İstanbul Müzik Haftası'nın ilk gününde MFÖ, Turkcell Sahnesi'nde tüm biletleri tükenen unutulmaz bir konsere imza attı.

MFÖ EFSANESİ ZORLU PSM SAHNESİNDEYDİ

fizy İstanbul Müzik Haftası'nın ilk günü, MFÖ'nün Zorlu PSM Turkcell Sahnesi'nde gerçekleşen renkli konseriyle tamamlandı. "Ele Güne Karşı"dan "Sarı Laleler"e, "Sakın Gelme"den "Ah Bu Ben"e efsaneleşen şarkılarını seslendiren üçlüye, tüm biletleri tükenen konserde binlerce seveni hep bir ağızdan eşlik etti.

"KENT VE MÜZİK" KONUŞULDU

fizy İstanbul Müzik Haftası kapsamında, MediaCat'in içerik sponsorluğunda ücretsiz olarak gerçekleşen oturumların ilk gününde "Kent ve Müzik" konuşuldu. "Folktan Popüler ve Kitle Kültürüne: Türkiye'de Müziğin Değişimi ve Süreklilikler", "Şehirde Caz", "Kentin Elektronik Yüzü", "Yaşama Müzikle Tutunanlar: Hip-Hop Gençliği" başlıklı oturumlar müzikseverler tarafından yoğu ilgi gördü. Popüler kültürün dünü, bugünü ve geleceğini mercek altına alacak ufuk açıcı konuşmalar, 21 Eylül'e kadar Zorlu PSM Sky Lounge'da devam edecek.

FİZY İSTANBUL MÜZİK HAFTASI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

fizy İstanbul Müzik Haftası, 23 Eylül'e kadar Zorlu PSM'de unutulmaz konserlere, panellere, söyleşilere ve imza günlerine ev sahipliği yapacak. Athena, Bülent Ortaçgil, Teoman, Şebnem Ferah, Kenan Doğulu, Selda Bağcan, Nil Karaibrahimgil, mor ve ötesi ve Gripin gibi yerli sahnenin efsane müzisyenlerini aynı sahnede buluşturacak olan festival, genç yıldızlardan Kalben, Edis, Ece Seçkin ve Alper Erözer gibi isimleri ağırlayacak. Festivalin dünyaca ünlü konukları arasında Norveçli söz ve beste yazarı, indie folk/pop sanatçısı Erlend Øye & La Comitiva ve Peter Kruder & Richard Dorfmeister ortak projesi Kruder & Dorfmeister da yer alacak.

Kaynak: Bültenler
Türkiye, İstanbul, Güncel