Foça Festivalinde Serap Yenici Rüzgarı

9. Foça Uluslararası Kültür Sanat ve Balıkçılık Festivali bütün hızıyla devam ediyor.

16.09.2014 17:28Foça Festivalinde Serap Yenici Rüzgarı

Gün boyunca Foça, Yenifoça, Gerenköy, Kozbeyli ve Ilıpınar'da devam eden festival kapsamında Foça Beşkapılar Kalesi Şarilere ev sahipliği yaparken, Demokrasi Meydanında Tarık Dursun K. Belgesel gösterimi ve imzası vardı. Demokrasi Meydanının son konuğu Serap Yenici oldu. Yenici'ye binlerce Foçalı eşlik etti.

9. Foça Uluslararası Kültür Sanat ve Balıkçılık Festivali tüm hızıyla devam ediyor.
Foça Demokrasi Meydanında Celal Başlangıç yönlendiriciliğinde bir araya gelen balıkçların sohbetinden sonra, Beşkapılar Kalesi'de düzenlenen 'Foça Şiir Akşamları'nda Altan Gördüm yönlendiriciliğinde Nilüfer Açıkalın, Ataol Behramoğlu, Ünal Ersözlü ve Namık Kuyumcu şiirleriyle Foçalılara güzel gece yaşattılar. Edebiyat severlerle bir araya gelen şairleri, katılımcılar soru yağmuruna tuttular.
Foça Demokrasi Meydanı'nın konuğu ise Türk Edebiyatı'nın duayen ismi Tarık Dursun K. oldu. Hasta olmasına rağmen doktoru ile demokrasi Meydanında hazır olan usta kalemi sevenleri yalnız bırakmadı. Celal Başlangıç'ın yöneticiliğinde Foçalılarla bir araya gelen Tarık Dursun K. sevenleine duygularını anlattı. Usta Kalem Tarık Dursun K. için hazırlanan belgesel gösteriminin ardından yazar sevenlerine kitaplarını imzaladı.
Gecenin son konuğu ise seslendirdiği şarkılarla Foçalıların beğenisi kazanan Serap Yenici oldu.
Yenici'nin seslendirdiği birbirinden güzel şarkılara Foçalılar alkışlarıyla eşlik ederken, oynamayı da ihmal etmediler.

9. Foça Uluslararası Kültür Sanat ve Balıkçılık Festivali kapsamında sahne çıkan Serap Yenici, İzmirli olmasına rağmen daha önce Foça'ya gelmediğini belirtirken, "Böylesine güzel bir akşamda beni sizlerle buluşturan Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ'a teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Bu geceden sonraki ilk işim
Foça'yı ve Foçalıları daha fazla tanımak olacak" dedi.

Bir buçuk saat kadar sahnede kala Sanatçı Serap Yenici Foçalılara unutulmaz anlar yaşattı.
Gecenin sonunda sanatçı Serap Yenici'ye teşekkür plaketi verildi.


Celal Başlangıç, Tarık Dursun, Yenifoça, Foça, Güncel

Kaynak: Bültenler

14.10.2019 00:29:07