15 Haziran 2018, 02:35

Forvette Hesaplar Değişti

Forvette Hesaplar Değişti

Beşiktaş Yönetimi, Demba Ba’nın sürpriz şekilde Çin’e gitmesi ve Burak Yılmaz’da yaşanan bonservis sıkıntısı nedeniyle yeni bir strateji hazırlamak zorunda kaldı. Bir golcüyü bedelsiz almayı düşünen siyah-beyazlılar, ikinci forveti ise kiralamayı planlıyor.SERDAR SARIDAĞ

Transferde bayram sonrası hareketli günler yaşamaya hazırlanan Beşiktaş Yönetimi, sezon bitmeden belirlediği bazı hamlelerde önemli değişikliğe gidiyor. Öncelikle Alvaro Negredo ve Vagner Love'u göndererek 2 forvet almayı planladığı için Demba Ba ve Burak Yılmaz'la prensip anlaşmasına varan siyah-beyazlılar, iki oyuncudaki sıkıntılar nedeniyle strateji değiştirdi.
Yönetim ilk etapta forvet transferlerini bonservis bedeli ödemeden bitirmeye çalışacak. Geçmişte Mario Gomez ve Aboubakar'ı kiralayan siyah-beyazlılar bu seviyedeki golcüleri yine kiralık olarak almak istiyor. Bonservis bedeli bulunmayan golcülerin ise imza parası karşılığında kadroya katılması düşünülüyor.
Kartal'da bazı yöneticiler, Abobubakar'ın yeniden kiralanmasını teklif ederken, Başkan Fikret Orman'ın ise Balotelli, Gignac ve Bas Dost isimleri üzerinde durduğu öğrenildi. Burak Yılmaz'dan umudunu tamamen kesmeyen ve bu oyuncunun bonservis sorununu çözmesini bekleyen siyah-beyazlılar, tecrübeli futbolcunun kadroya dahil edilmesi halinde ikinci forvet için transferin son günlerini bekleyecek.
Rafael favori
Beşiktaş'ta forvet kadar önem verilen sağ bek mevkisi için de artık sona yaklaşıldı. Kartal, Lyon'da oynayan Rafael ile prensip anlaşması noktasına geldi. Brezilyalı oyuncuyla son detayları görüşen siyah-beyazlılar daha önce Opare ile de el sıkışmıştı. Rafael için Lyon ile bonservis pazarlığı yapan yönetimin, sürpriz yaparak Opare'yi de alabileceği iddia edildi. 
Gökhan Gönül'ün bazı kulüplerle isminin çıkması nedeniyle iki sağ bek transfer etme seçeneğini de göz önünde bulunduran yönetimin, Gökhan'ın kalması halinde tercihini Rafael'den yana kullanması bekleniyor.
]
]
]
Demba Ba,Beşiktaş,Burak Yılmaz
Kaynak: Skorer

YORUMLAR