103 yaşındaki Belçikalı kadın tam bir savaşçı çıktı! Koronavirüs dahil üç ölümcül salgını sağ atlattı

Belçika'nın Flaman kesimindeki Oostende kentinde yaşayan 103 yaşındaki Octavie De Truck, yaklaşık 2 hafta önce yakalandığı koronavirüs enfeksiyonunu yenerek sağlığına kavuştu. Ancak Truck'ın yendiği tek şey korona değil. Yaşlı kadın, İkinci Dünya Savaşı, İspanyol gribi ve yaşadığı dönemde diğer bütün salgınları sağ olarak atlattı.

24 Nisan 2020 Cuma
1

Yaşlı kişilerin pek çok kronik hastalığı olabildiği için virüs onları daha kolay etkiliyor. Ancak dünya genelinde durum böyle olsa da belirli istisnalar da var. Onlardan biri de 103 yaşındaki Octavie De Truck. Octavie De Truck 2 hafta mücadele ettiği koronavirüsünü yendi. Ancak Truck, görüp geçirdiği salgınlara karşı oldukça dişli çıktı.

2

Dünya yıllardır salgın hastalıklarla ve savaşlarla mücadele ediyor. Şu ana dek dünya tarihini değiştiren pek çok olay yaşandı. Dünya savaşları ve ölümcül virüsler bu olaylardan bazılarıydı. Tüm bu süreçleri yaşayan, görüp geçiren bir kişi var.

3

103 yaşındaki Belçikalı Octavie De Truck, Birinci Dünya Savaşı sırasında doğdu. De Truck, İkinci Dünya Savaşı'ndan sağ çıkmayı başardı. Bunun yanı sıra neredeyse tüm Avrupa nüfusunun 3'te birini yok eden İspanyol gribi gibi büyük bir salgınla da mücadele etti.

4

Truck yüzyıl içinde yaşanan İspanyol ve Meksika gribi salgınları sağlıklı bir biçimde atlattı. Günümüzde ise dünya corona virüsü ile mücadele ediyor.

5

Virüsün yaşlı kişilerde ölüm oranının gençlere göre çok daha yüksek olduğu biliniyor. 2 büyük salgını atlatan 103 yaşındaki Octavie De Truck, corona virüsüne yakalandı. Bir süre önce evde düşme sonucu dizinden ameliyat olan ve ortopedik rehabilitasyon için hastaneye başvuran Belçikalı kadın tedaviye alınmıştı.

6

Kraliçe Elizabeth Enstitüsü'nde (KEI) tedaviye alınan Truck, Nisan ayı başında solunum sıkıntısı yaşadı. De Truck'ın yapılan testlerinde, corona virüsüne yakalandığı belirlendi.

7

Koronavirüsüne yakalanan Belçikalı kadın, 2 haftalık tedavinin ardından virüsü yenmeyi başardı. 3. haftanın sonunda ise tamamen iyileşerek, normal servise alındı ve bacağı için yeniden tedaviye başlandı.

8

Octavie De Truck hastanede kaldığı süreçte etrafında çalışan sağlık çalışanlarını "penguen ya da astronata benzettiği" söylüyor ve tuhaf bulduğunu dile getiriyordu. KEI Müdürü Gerd Callewaert, Belçika medyasına yaptığı açıklamada hayatı mücadeleyle geçen De Truck'un, corona virüsünü de yendiğini vurgulayarak, "Onun iyileşmesi, tüm personelimize büyük moral oldu" dedi.

9

Yakınları ise ,Octavie De Truck'un, 100'den fazla kan verdiğini ve sağlığına her zaman özen gösterdiğini söyledi.

Yorumlar (3)
GALERİCİ ŞENOL: Öldürmeyen Allah öldürmez ama öldürcek Allah seni küçücük bir virüsle öldürür. Bu gününe güvenme namaza başla kardeşim.
ERAY: Nasıl yani 70 80 yasinda olanlar patır patır oldude 103 yasinda bir deri bir kemik olan gücünü yitiren kişi 3hastalik yenicek.ohan beyalan bunlar.aynen yayinlayin.
SELAMİ YILDIZ: Yalan değil ilkte değil birçok yaşlı insan bu coronayı atlattı,yendi eğer kronik hastalığı yoksa,diyabet,tansiyon,kalp,v.b. turp gibi sağlamdır 18 yaşında gençten farkı yoktur benim dedemde çekip oldu doktor turp gibisin demiş yani hiçbir sağlık sorunu yoktu.eskiler daha sağlam hormonlu,gti şu kimyasal karışık yiyecekler yoktu eskiden herşey doğaldı şimdiki yediklerimiz insan ömrünü kısaltıyor
0 0
Yeni Medya Elektronik A.Ş