İranlı modelin İstanbul'daki lüks rezidansında yavru aslan ve piton yılanı çıktı

İstanbul'da İranlı manken Qazal Y. kaldığı lüks rezidansta bulundurulması özel izne tabi olan bir yavru aslan ile piton bulundu. İranlı mankene ve beraberindeki 2 kişiye, "Kaçakçılık Kanunu'na muhalefet" suçundan işlem yapıldı.

12 Nisan 2020 Pazar
1

Sarıyer Maslak'taki lüks bir evde endemik hayvan türü olarak kabul edilen, alımı, satımı ticareti yasak olan ve nesli tükenme tehlikesinde olan hayvan türlerinin bulunduğu bilgisine ulaşan Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı.

2

Cuma günü erken saatlerde adrese gerçekleştirilen operasyonda 22 yaşındaki İranlı manken Qazal Y., Mohammad Ali R. ve Kian M. isimli şüpheliler gözaltına alınırken, evde yapılan aramalara piton ve yavru aslan ele geçirildi.

3

Piton ve yavru aslan Tarım ve Orman Bakanlığı İstanbul 1.Bölge Müdürlüğü İstanbul Şube Müdürlüğü'ne teslim edildi.

4

Gözaltına alınan 3 şüpheli Vatan Caddesi'ndeki Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilirken, Kaçakçılıkla Mücadele Kanuna muhalefetten işlem yapıldıktan sonra çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldı.

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

Yorumlar (71)
İLKNUR: ya yazık ya ayırmayın
KİME YAZIK: ONAMI BUNAMI ŞUNAMI ÖTEKİNEMİ
0 0
RED: nasıl getirmiş türkiyeye bu hayvanları kim izin vermiş buna yada kaçak yolla nasıl sokmuş hiçmi kimse fark etmemiş nasıl bir denetimdir bu gelen giden belli değil ülkeye
Yeni Medya Elektronik A.Ş