8 öneri ile metabolizmanızı hızlandırarak kilo almaya veda edin

Birçok insanın koronavirüs nedeniyle evlerine kapandığı bu dönemde, kilo problemleri ile karşılaşabilirsiniz. Yağ yakmanın en etkili yolu ise metabolizmayı hızlandırmaktır. Bunun için yapılması, tüketilmesi faydalı 8 öneri ile metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz.

16 Nisan 2020 Perşembe
1

İşte metabolizmayı hızlandıran 8 öneri! İlk olarak badem, ceviz gibi tokluk hissi veren kuru yemişlerin kilo verilmesine, metabolik sistemi hızlandırmaya yardımcı olacağını unutmamalısınız.

2

Yapılan araştırmalara göre gazlı içecekler sıfır kalori de olsa dümdüz bir karına ulaşmanızı engelleyen en büyük etken. Diyet içeceklerin tamamına veda ederek, metabolizmanın hızlanmasına katkı sağlayabilirsiniz.

3

Pek çok insanın vazgeçilmez lezzeti çikolata, doğru şekilde tüketildiğinde yararlı bir hale dönüştürülebilir. Çalışmalar, günde 42 gram çikolatanın içeriğindeki kakao sayesinde stres seviyesini azaltarak metabolizmayı hızlandırdığını gösteriyor.

4

Yulaf ezmesi, kinoa ve tam tahıllı ürünler tüketerek metabolik dengeyi alt üst edip yoracak işlenmiş tahıllı gıdalardan uzak durmalısınız.

5

Evde ya da spor salonlarında, imkanlar doğrultusunda egzersiz, yürüyüş vb. sporlar yaparak günde en az 2-3 saatinizi hareket halinde geçirmelisiniz.

6

Kalsiyum tüketerek metabolizmanızın daha fazla yağ yakmasına yardımcı olabilirsiniz. Özellikle tam yağlı süt içerek yağların bel çevresinde birikmek yerine yakılmasını sağlayabilirsiniz.

7

Araştırmalar, kafeinli kahve içenlerin kafeinsiz kahve içenlere göre metabolizmalarının daha hızlı olduğunu açıklıyor. Sade bir filtre kahve yerine yeşil çayla da aynı etkiyi yaratabilirsiniz.

8

Gün içerisinde şekerleme yapmak, çok geç saatlerde yatıp geç uyanmak da metabolizmanın hızlanmasını engelleyen faktörlerdendir. Hızlı bir metabolizma için uyku düzenine önem vermelisiniz.

Yorumlar (6)
AYDIN TEK: Allah açlıkla terbiye etmesin israf etmeyin yeter insanın yiyeceği üç öğün o kadar
LÜTFİ CAN: Sabah az yiyin
LÜTFİ CAN: Sabah az yiyin kilo verirsiniz
Yeni Medya Elektronik A.Ş