Ağaçta Uyuyan Mükemmel Kamufle Baykuşu Görebiliyor musunuz?

67 yaşındaki emekli kadın öğretmen Alice McKay, Kanada Ontario'da kamufle olan baykuş fotoğrafıyla resmen herkese meydan okudu. Peki siz kuşun nerede olduğunu görebildiniz mi?

24 Nisan 2019 Çarşamba
1

Baykuşlar, yırtıcılardan kurtulmanın bir yolu olarak çevreleriyle kamuflaj yapar. Kanada Ontario'da emekli kadın öğretmenin farkına vardığı bu gri baykuş, Britannia Conservation Area'da bir ağacın içinde uyuyordu.

2

Britannia Koruma Bölgesi'ni ziyaret eden bayan McKay, neredeyse farkedilmeyen baykuşu görünce çok heyecanlandığını söyledi.

3

Mckay şöyle dedi: Görüntüleri çektiğim gün güneş ışıl ışıl parlıyordu ve gökyüzü masmaviydi. Ağaç kovuğuna dikkatli baktığımda baykuş uyuyordu ve güneşin sıcaklığının tadını çıkarıyordu. Baykuş'u bulduğum için çok heyecanlandım, özellikle de kamufle edilmesinin ne kadar iyi olduğunu düşünerek.

4

Baykuşlar genellikle avcılardan korunmak için kamuflaj yapar. Dünyada şu anda 200 civarında baykuş türü vardır ve bunların 16 farklı çeşiti Kanada'da yaşamaktadır. Popüler Kanada baykuşları arasında Peçeli baykuş, Çubuklu baykuş, Boreal Baykuş, Oyuk Baykuş, Alevlenmiş Baykuş, Büyük Gri Baykuş, Büyük Boynuzlu Baykuş, Uzun kulaklı Baykuş ve Karlı Baykuş bulunur.

5

Baykuşlar, düz görüşte saklanma yeteneklerinin yanı sıra, sessizce uçmalarını ve avlarını yakalamalarını sağlayan özel olarak geliştirilmiş tüylere sahiptir.

Yorumlar (13)
TIRCI OSMAN: Bay kuş bu abi, haşlaması olsun ızgarası olsun çok iyi gider, yanına bi de bira açacaksınız tabiki şarapda olur abi
ZEYNO: bu canlılara baktıkça onların soyunu kurutan ve gördüğü her canlıya ateş eden,kapan kuran zehirleyen, tecavüz eden bir tür geldi aklıma kamufle olmaya ihtiyaç duymayan dünyaya en az faydası en çok zararı olan bu özel tür İNSAN .. KEŞKE ÜREMEYİ BIRAKSAKTA DİĞER CANLILARIN HALA BİR ŞANSI OLSA
WEQWR: GEL BİZDE ÜREYELİM
3 1