Başbakan'a Brüksel'de Hem Destek Hem Protesto

5 yıl aradan sonra gittiği Brüksel'de kalabalık bir grup tarafından karşılanan Başbakan Erdoğan'ı "hırsız var" şeklinde protesto edenler de oldu.

21 Ocak 2014 Salı
1

5 yıl aradan sonra Brüksel'i ziyaret eden Başbakan Erdoğan, kendisini bekleyen Türklere seslendi ve Suriye'deki vahşet görüntüleriyle ilgili konuştu.

2

Avrupa'nın çeşitli kentlerinde yaşayan Türkler, yağmurlu ve soğuk havaya karşın başkent Brüksel'de Başbakan'ın konaklayacağı otelin önündeki Stephanie Meydanı'nda özel izinle toplandı.

3

Başbakan da kendisini bekleyen kalabalığa bir otobüsün üzerinden seslendi ve destekleri için teşekkür etti.

4

Yağmurlu ve soğuk havaya karşın kalabalık bir grup Başbakan Erdoğan'ı, Belçika'nın başkenti Brüksel'de konaklayacağı otelin önündeki Stephanie Meydanı'nda karşıladı.

5

Erdoğan da üzerinde "Bizim sevdamız sınır tanımaz" yazılı pankartın asılı olduğu otobüsten Türk vatandaşlarına seslendi.

6

Türk vatandaşları ellerinde Türk bayrakları ve dövizler ile "Dik dur eğilme bu millet seninle" ve "Recep Tayyip Erdoğan" şeklinde sloganlar attı.

7

Başbakan Erdoğan, konuşmasının sonunda, "Beraber yürüdük biz bu yollarda." şarkısının sözlerini kalabalıkla birlikte söyledi.

8

Erdoğan konuşmasının ardından destek sloganları ile oteline geçti.

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

Yeni Medya Elektronik A.Ş