Belediyenin sahip çıktığı İsmail Amca'nın son hali yürekleri ısıttı

Birkaç gün önce Gebze'de bir vatandaş tarafından sokakta görülüp yardım çağrısı yapılan İsmail Amca'ya Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sahip çıktı. Sakalları traş edilen ve yeni kıyafetler verilen İsmail Amca'nın son hali kalpleri ısıttı.

28 Mart 2020 Cumartesi
1

Ülkemizde de binlerce kişide tespit edilen koronavirüs sonrasında, 65 yaş ve üzerindeki vatandaşların sokağa çıkmaları yasaklandı. Bu vatandaşların ihtiyaçlarının temin edilmesi içinse belediyeler ve sosyal yardımlaşma vakıfları birlik oldu.

2

Geçtiğimiz günlerde Gebze'de bir vatandaş tarafından sosyal medyadan paylaşılan İsmail Amca "Petrolde yatıyorum, yatacak yerim yok" diyerek yürekleri parçalamıştı.

3

Videonun yayılmasının arından Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın İsmail Amca için harekete geçti. Petrolde kaldığını söyleyen İsmail Amca, büyükşehir belediye ekiplerinin uzun ısrarları sonucunda barınma evinde kalmayı kabul etti.

4

İsmail amca'nın sakalları traş edildi, yeni kıyafetler verildi. Şuan barınma evinde sıcak yemekler yiyor, rahat bir uyku çekiyor. İsmail Amca gibi birçok insanlarımız yardım bekliyor.

5

Belediye Başkanı Tahir Büyükakın İsmail Amca'nı son halini sosyal medya hesabından esprili yorumla paylaştı.

6

7

8

9

Yorumlar (15)
ANZ: karantina sayesinde adam sıcak bir yer buldu .inşallah atmazlar.
ADIM SOYADIM: nerde traş ettirilmiş ya. berberler kapatılmamış mıydı belediye apaçık kural ihlali yapmıyor mu amcamıza da geçmiş olsun.
ADI SOYADI: iyi misin sen kardeş
0 0
Yeni Medya Elektronik A.Ş