Foto Galeri Foto Galeriler Resimler

Bosna Hersek'in Kırmızı Kadın'ı 45 yıldır bu renk ile yaşıyor! Mezar taşını bile kırmızı yaptırdı

Bosna Hersek'in kırmızı kadını olarak tanınan 67 yaşındaki emekli öğretmen Zorica Rebernik, 45 yıldır kendini kırmızı renge adamış bir yaşam sürüyor.

9 Mart 2020 Pazartesi
1

Emekli öğretmen Zorica Rebernik, Bosna Hersek`in Breze köyünde yaşıyor.

2

Zorica Rebernik'in tüm hayatı kırmızılar içerisinde geçiyor. Hatta Rebernik kırmızıya olan tutkusunu öldükten sonra da sürdürmeyi planlıyor. Bunun için mezar taşını bile kırmızı seçti.

3

Evli ve iki çocuk annesi Rebernik, çocukken daha çok beyaz ve pembe renklerini sevdiğini ancak daha sonra içindeki sesin ona artık sadece kırmızı giymesini fısıldadığını söyledi.

4

Mutfağından oturma odasına, evinin dış cephesinden kıyafetlerine kadar kırmızıdan başka renk tercih etmiyor.

5

Rebernik, içindeki sesin ona artık sadece kırmızı giymesini fısıldadığını söyledi.

6

Gelinliği bile kırmızıydı!

Rebernik, evlendiğinde gelinliğini bile kırmızı diktirdi. "Beyaz gelinlik giymek için beni zorla bağlamaları gerekirdi. Belediyeden özel izin istedim ve kırmızı gelinlik giydim."

7

Balayına İstanbul`da gitti ve ilk kırmızı çantasını, ayakkabısını ve ev eşyalarını burada aldı.

8

Rebernik, evlendiği 1975 yılında kırmızının yaşadığı bölgede ayıp karşılandığını söyledi. "Sonrasında gittiğim her yerden kırmızı bir eşya almaya başladım. Bugün artık her şeyim kırmızı."

9

Eşi Zvonko ise, onun kırmızı tutkusuna karşı her zaman anlayışlı. "Ama yeni bir kıyafet veya eşya aldığımda artık fark etmiyor. Kırmızıya olan sevgimin belki de en büyük dezavantajı bu."

10

Rebernik, öğretmenlik yaptığı dönemde de hep kırmızı giyindiğini ve bu sevgisini öğrencilerine de aktardığını söyleyerek, "Hediyelerimin hepsi kırmızı olurdu."

11

"Tüm öğretmenlerin sınıf defterleri yeşilken benimki tabii ki yine kırmızıydı." diye konuştu.

12

Cenaze törenlerine de kırmızı kıyafetleriyle katıldığını belirten Rebernik, "Neden özellikle kırmızı bilmiyorum. Sadece ruhumun bu renge karşı bir tutkusu olduğunu keşfettim ve sonrasında her şeyim kırmızı oldu" dedi.

13

Rebernik, kırmızı evinin bahçesinde 155 kırmızı gül fidanı bulunduğunu anlatarak, "Kırmızı bağlılığım bastırılamayacak kadar güçlü bir duygu. O kadar ki mezar taşımı bile kırmızı yaptırdım. Bosna Hersek'te her yerde aramama rağmen bulamadığım kırmızı mermeri, özel olarak Hindistan'dan sipariş ettim." dedi.

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar
Yeni Medya Elektronik A.Ş