Bu Plajda Fotoğraf Çekmek Artık Yasak! Cezası İdam Olabilir

Tayland'ın en meşhur plajlarından birisi Mai Khao'da sahile yakın geçen uçaklarla fotoğraf çekmek artık yasak!

11 Nisan 2019 Perşembe
1

Tayland'da Mai Khao sahiline uğrayan turistlerin en sevdiği aktivitelerden biri de kuşkusuz sahile çok yakın geçen uçaklarla fotoğraf çektirmek.

2

Phuket Uluslararası Havalimanı'na inen uçaklar sahile çok yakın geçerken, turistler bu anları ölümsüzleştirerek sosyal medyada paylaşıyor.

3

Ancak Taylandlı yetkililer, bu fotoğraflara son vermek için harekete geçti.

4

Fotoğraf çeken turistlerin, iniş yapan uçakların pilotlarının dikkatini dağıttığını öne süren yetkileler, geçtiğimiz hafta selfie çekmenin yasaklanacağını duyurmuştu.

5

Yasakla birlikte, para cezası hatta idam cezası da gündemde. Ancak bölge halkı bu kararların turizmi olumsuz etkileyeceği görüşünde.

6

Sahilin bir kısmının kullanıma kapatılması da seçenekler arasında yer alıyor.

7

1935 yılından bu yana 326 kişinin idam edildiği Tayland'da 2009-18 yılları arasında kimse idamla cezalandırılmamıştı.

8

Geçtiğimiz yıl bir genci cep telefonunu vermediği gerekçesiyle bıçaklayarak öldüren zanlı, 9 yılın ardından idam cezasına çarptırılan ilk suçlu olmuştu.

9

10

11

12

13

14

15

16

17

Yorumlar (43)
FARUK: ben tailanda holiday yapmisdim yapmaz olaydim bu olay2018 de oldu bir gun denizde gezerken 2tailand polisi bir turk erkek ve kadinin yanina yaklasdi ve detidiki siz turkler ne kadar cok kaba ve cok icki icen birisiniz diye soru sordu bizim turk vatandasa sonra o turk aile detiki polise note sordun bu soruyu polis bu aileye bir tokat vurdu amk polisine detimki sen turke el kaldirirsan o Elmer kirilir detim sonra polis beni ve o aileyi alip göturdu allahdan Ben o zaman tailanda bir arkadasin yaninda kaliyorum bu gencde babasi tailand askeri komandanin ogluymus haberim yok sonra Ben polise detimki arkadasima telp acabilirmiyim allahdan kabul etmis oldu ve arkadasima detimki polis beni yakaladi odaya kitledi Inan yarim saat gecmedi babasiyla beraber geldi ve beni ve diyer turk aileyi serbest birakdi ve arkadasimin babasi o polislere ananlarini aglatdi isinden kovdurdu. Bende arkadasa detimki senin baban ne is yapar detiki bana babam askeri bolgenin bas komandani bende detiki lan seni allah gonderdi bana. Neyse diyecegim tailanda turklere cok pis bir sekilde tavraniyorlar bunu kimse bilmiyor be bildiklerimi soylerim ve sizde bilin tailanda turklere ne bicim pis tavrandiklarini hele polisler
ASİ: Arkadas, hala anlayamiyorum yaaaa 500 yazi karakterlik yere herif 1204 yazi karakterlik yorum yazmis... Ya “icerden“ biri ya da bu siteyi “hack“liyorlar...baska izah tarzi yok ama en azindan Türkcesi mükemmel yani.
0 0
SEDAR: Sanen Turkce orgetmeniyn kimti
1 5
Yeni Medya Elektronik A.Ş