Cuma Günü veya Gecesi Bu Duayı Okuyana Cennet Kapıları Açılıyor

Cuma, müminlerin bayramıdır. Cuma günü yapılan ibadetlere iki kat sevap verilir. Bu günde Müslümanlar camide toplanıp birlikte Cuma namazını kılarlar. Topluca yapılan bu ibâdet, o günü bayram günü değerine yükseltir. İşte Cuma gününün bilinmeyen diğer mucizeleri...

19 Ekim 2018 Cuma
1

Cuma gecesi Kehf Sûresi okuyan, Kıyamette, yerden göğe kadar bir nurla aydınlanır. İki Cuma arasında işlediği günahlar da affolur.

2

Ana-babasının kabrini, Cuma günleri ziyaret edenin günahları affolur. Haklarını ödemiş olur.

3

Cuma günü gusledenin günahları affolur.

4

Cuma günü günah işlemeden geçerse, diğer günler de selametle geçer.

5

Cuma günü sabah namazından önce, üç kere Estağfirullah elazim ellezi la ilahe illa hüvel hayyel kayyume ve etubü ileyh okuyanın, kendinin ve anasının ve babasının bütün günahları af olur.

6

Cuma günü tırnak kesmek şifaya sebeptir.

7

Sevaplar içinde Cuma günü ve gecesinde yapılandan daha kıymetlisi, günahlar içinde de Cuma günü ve gecesinde işlenilenden kötüsü yoktur.

8

Cuma günü veya gecesi Duhân Sûresini okuyana Cennette bir köşk ihsan edilir.

9

Cuma günü veya gecesi ölen mümin, şehit olur, kabir azabından kurtulur.

10

Her müslüman, Cuma günü yıkanmalı, misvaklanmalı ve güzel koku sürünmelidir.

11

Cuma günü iyiliklerin hazinesidir ve güzel şeylerin menbaıdır.

12

Cuma gecesi Yâsîn Sûresini okuyanın günahları affedilir.

13

Allahü teâlâ her Cumâ günü altıyüzbin kişiyi Cehennemden azat eder. Bunların hepsi Cehenneme lâyık olup Cumâ gününün bereketi ile Cehennemden çıkarılır.

14

Köle, kadın, çocuk ve hasta dışındaki bütün Müslümanlara cemaatle cuma (kılmaları) farz–ı ayındır.

15

Cuma namazına gitmek, ergenlik çağına ulaşmış her Müslüman'a farzdır.

16

Yorumlar (32)
MUHARREM KARABAY: LÜTFEN Y.TUBE ÜVEYSİLİK DEŞİFRE YAZIN VE SAHABELERE KÜFREDEN BU ŞARLATANI SİZDE TANIYIN VE DEŞİFRE OLMASI İÇİN SİZLERDE BİR MÜMİN OLARAK DESTEK VERİN.
MUHARREM KARABAY: hayırlı bir amel işlemek istiyorsanız eğer. din simsarlarını şikayet edin duyurun. izmirde muharrem karabay isimli bir şarlatan yaşayan veysel karani hz. olduğunu söylüyor. 2.asrı saadetin kurucusu olduğunu söylüyor. sahabelere ve bilali habeşi hz.küfürler ediyor ses kayıtları var. girin muharrem karabay deşifre yazın çıkıyor. bu adama tepkinizi gösterin ve şikayet edin. en güzel amel böle Allah ile aldatan insanlara karşı bir müslüman olarak tepki vermektir.
YURDUM İNSANI: O yüzden bütün müslüman ülkeler günlük gülüstenlık. Almanlar göç ediyor suriyeye ırak iran tam bir cennet suudi arabistandan gelen gazeteciler türkiyede konsolosluk ta cennete ışınlanıyor. Bütün müslüman ülkeler teknoloji devi. Tüm avrupa buralara kaçıyorlar. Ne güzel. Bir dünya
Yeni Medya Elektronik A.Ş