Dünyanın En Etkili 500 Müslümanı Açıklandı! Birinci Recep Tayyip Erdoğan

Kraliyet İslami Stratejik Araştırmalar Merkezi, dünyanın en etkili Müslümanlarını isim isim açıkladı. Birinci sıradaki isim: Recep Tayyip Erdoğan!

23 Ekim 2018 Salı
1

Türkiye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünyanın En Etkili 500 Müslümanının 2019 baskısında birinci sırada yer aldı. Ürdün merkezli Kraliyet İslami Stratejik Araştırmalar Merkezi tarafından her yıl hazırlanan kitap, Erdoğan'ın Ağustos 2014'te Türkiye'nin ilk halk tarafından seçilen cumhurbaşkanı olduğunu ve daha sonra ikinci dönem seçimin yüzde 86 olduğunun, oyların yüzde 52,5'ini aldığının altını çizdi.

2

Yayın, "Şartları gereği Türkiye, benzeri görülmemiş bir ekonomik büyüme, anayasal reform ve büyük bir küresel güç olarak yeniden doğuyor" dedi. Kitapta Türkiye'nin, Erdoğan'ın önderliğinde, başta Yunanistan olmak üzere yedi kara komşu ülkesi ve Karadeniz'i sınırlayan tüm ülkelerle daha güçlü ilişkiler kurmaya odaklandığını söylendi ve "Afrika'da yirmi yeni elçilik ve konsolosluk açıldı ve Somali" nin 2011 yılında kıtlık ve kuraklıktan muzdarip olduğu zaman sadece Erdoğan yardımcı oldu, ama aynı zamanda Afrika dışında Somali'yi yaklaşık yirmi yıl içinde ziyaret eden ilk lider oldu, "diye vurgulandı.

3

Suudi Arabistan Kralı Salman bin Abdul-Aziz El-Suud

4

Ürdün Kralı Abdullah II İbn El-Hüseyin

5

Ayetullah el-Uzma Seyyid Ali el-Hüseyni el-Sistani

6

Fas Kralı Muhammed el-Sadis bin el-Hasan

7

Pakistan Kralı Justice Sheikh Muhammad Taqi Usmani

8

Al-Sayyid Ali Al-Husseini Al-Sistani

9

Habib Umar bin Muhammad bin salim bin Hafiz

10

Ahmed et-Tayyib

11

Salman al-Ouda

Yorumlar (14)
BEST MEİN OF YEAR: 1ci ve 2ci fotodaki Buyuk Baskanimiz Dan sonra gelenler: Interpolun Listede aradigi Daes lilere benziyor.Maasallah hepsinden hosgoru akiyor
KENDİNİZE GELİN: En etkili olanı tabii ki de peygamberlerimizdir.
YAVRİM: kime göre etkili arastirmak lazim ve ne yönde etkili listeyi yapan vakif kim
Yeni Medya Elektronik A.Ş