Foto Galeri Foto Galeriler Resimler

Elazığ'daki deprem enkazında dikkat çeken kare! Kurtarma ekibinin bulduğu Kur'an-ı Kerim böyle çıkartıldı

Elazığ'da meydana gelen 8.6 büyüklüğündeki depremden sonra başlatılan arama kurtarma çalışmalarında bulunan Kur'an-ı Kerim, görevliler tarafından büyük bir özenle taşınarak çıkartıldı.

28 Ocak 2020 Salı
1

Elazığ'da meydana gelen deprem sonrası merkez Sürsürü Mahallesi'nde yıkılan binada arama kurtarma çalışması da devam ediyor. Türkiye'nin dört bir tarafından yardıma gelen onlarca kurumdan yüzlerce personel ve gönüllüler enkazda yaptıkları aramaları titizlikle yürütüyor.

2

Arama-kurtarma çalışmaları sırasında kimi zaman ilginç, kimi zaman duygusal, kimi zaman üzücü, kimi zaman da sevindiren haberler de geliyor. İşte o anlardan biri de enkaz altında bulunan Kur'an-ı Kerim'in özenle çıkarılması..

3

Görevlilerin Kur'an-ı Kerim'i birbirlerine teslim ederken çok tedbirli olmaları dikkatlerden kaçmadı.

4

Enkazda çalışma yapan bir arama kurtarma görevlisi, bulduğu Kur'an-ı Kerim'i yıkılan binadan çıkardıktan sonra bir başka arama-kurtarma personeline verdi.

5

Kur'an-ı Kerim'i enkaz altından çıkartan kurtarma görevlilerinin saygı, hassasiyet ve özeni dikkat çekti. Kur'an-ı Kerim elden ele enkaz dışına çıkarıldı. Kutsal kitabı eline alan her bir arama-kurtarma personelinin öperek diğerine uzattı.

6

7

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar
Yeni Medya Elektronik A.Ş