Foto Galeri Foto Galeriler Resimler

Endonezya'da evlenmeden cinsel ilişkiye giren 8 kişiyi ibret olsun diye kırbaçladılar

Endonezya'nın şeriatla yönetilen Açe eyaletinin Banda Açe kentinde, evlenmeden cinsel ilişkiye girdiği öğrenilen 8 kişi kırbaç cezasına çarptırıldı.

2 Mart 2020 Pazartesi
1

Endonezya'nın Açe eyaletinin Banda Aceh şehrinde, kumar, alkol içme ve eşcinsel ilişki veya evlilik dışında ilişkiler de dahil olmak üzere bir dizi suçtan yargılanan 8 kişiye insanların içinde ortak bir ceza verildi.

2

Evlilik dışı ilişkiye girdiği ortaya çıkan, dehşete kapılmış bir kadın, kamuya açık bir şekilde mahkum edilmeden önce polis tarafından sürüklendi.

3

Düzinelerce kadın ve erkek, Banda Aceh'te bir caminin dışında gerçekleştirilen kırbaç cezasını izlemek için bir araya geldi.

4

'Algojo' olarak bilinen maskeli bir şeriat memuru, karşı cinsin üyeleriyle yakalanan kadınları bir rattan bambu kamışıyla 45 kez kırbaçladı.

5

Derin muhafazakar bölgede evlilik dışı cinsel ilişkiye giren erkekler ve kadınlar, din görevlileri tarafından cezalandırıldı.

6

Banda Aceh 2001 yılında edindiği özerklik ile birlikte güç kazanmıştı ve o günden beri İslami Şeriat kurallarını bölgeye uygulamaya çalışıyor. Taslaktaki eşcinsellik bölümünde öngörülen ceza ise 100 kırbaç yada sopa.

7

Yaklaşık 220 bin nüfuslu kentte şeriat polisi günde 3 kez sokaklarda devriye geziyor.

8

Ancak bazılarına göre Açe'de şeriatın çok daha sert bir şekilde uygulanması gerekiyor. Kentte yaşayan Saiful Tengkuh, "Sadece kırbaçlama değil, Açe'nin taşlama gibi daha ağır cezalara ihtiyacı var. Zina yapan birinin 100 kez taşlanması gerekiyor" ifadelerini kullanıyor.

9

İnsan Hakları İzleme Örgütü ve Uluslararası Af Örgütü ise bu tarz cezalandırma yöntemlerini "barbarca", "insanlık dışı" ve işkence olarak nitelendirerek kınıyor.

10

11

12

13

14

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar
Yeni Medya Elektronik A.Ş