Foto Galeri Foto Galeriler Resimler

'Evde kal' çağrısına uydular, evlerine çekildiler! Hangi ünlü isimlere sokağa çıkma yasağı geldi?

Koronavirüs nedeniyle Türkiye'de, 65 yaş ve üstü olanlar ve kronik rahatsızlığı bulunanların ikametlerinden dışarı çıkmaları yasaklandı. Bu yasağın ardından gözler ünlüler dünyasına çevrildi. ‘Evde Kal' çağrısına uymayan bazı ünlüler de bu yasakla birlikte evlerine çekildi. İşte sokağa çıkma yasağı gelen ünlü isimler.

23 Mart 2020 Pazartesi
1

74 yaşındaki Süperstar salgına karşı sıkı önlem aldı. 600 metre karelik evini her gün sirkeli sularla temizleyen Ajda Pekkan; 4 yardımcısına maske taktırıyor ve evine ziyaretçi kabul etmiyor.

2

71 yaşındaki şarkıcı Selami Şahin önceki gün Bebek'te yürüyüş yaparken kameralara takılmıştı. Usta sanatçının uyarılara rağmen dışarı çıkması tepki çekmişti.

3

76 yaşındaki usta oyuncu kendine bakan ünlüler arasında. Geçtiğimiz günlerde eczanede görüntülenen Çehre "Kendi çapımda önlemler alıyorum. Büyük alışverişlerime giderken muhakkak maske ve eldiven takıyorum. Ama normal zamanda, arabada mendillerim var… Bol bol su içmeye çalışıyorum. Arabamda evimde her yeri silmeye çalışıyorum. Her bireyin özellikle çocuklu ailelerin çok daha dikkatli olması gerektiğini düşünüyorum" diyerek salgına karşı sevenlerini uyardı.

4

72 yaşındaki Erol Evgin de koronavirüse karşı evinde kalan ünlülerden. Usta şarkıcı "Evde kaldığımız bu günlerde yarım kalan resimlerimi tamamlıyorum. Sizler de hobilerinize sarılın; müzik dinleyin, film izleyin, kitap okuyun. Sanat herkese iyi gelir. Moralinizi yüksek tutun. Evde kalın, bu günler de geçecek." diyerek hayranlarına moral verdi.

5

68 yaşındaki İbrahim Tatlıses'in sevenlerine salgın mesajı ise şöyle: "Bu zor süreci evimde geçiriyorum. Lütfen sizler de evinizde kalın, güvende kalın. Ellerimizi bolca yıkamayı da unutmayalım."

6

67 yaşındaki Bülent Ersoy ise salgına karşı çevresindeki herekesi adeta alarma geçirdi. Diva, sahne kostümlerini ve evini dezenfektanlarla temizletti. Yanına bir yardımcısından hariç hiç kimseyi yaklaştırmayan ünlü sanatçı Nişantaşı'nda sıklıkla uğradığı modacısı, mücevheratçısı ve kürkçüsüne ise "Mağazanızı baştan aşağı temizletin, sirkeli sularla yıkatın yoksa adımı atmam." talimatını gönderdi.

7

İşte sokağa çıkma yasağı gelen diğer ünlü isimlerimiz

78 yaşındaki Türk sinemasının yaşayan efsanesi Şener Şen.

8

77 yaşındaki Yeşilçam'ın güzellerinden olan Fatma Girik.

9

72 yaşındaki usta oyuncu Erdal Özyağcılar

10

77 yaşındaki yine Yeşilçam'ın efsanelerinden Filiz Akın.

11

83 yaşındaki 'Taş Bebek' lakaplı şarkıcı Gönül Yazar.

12

Hem sesi hem görüntüsüyle hala bizleri büyüleyen 74 yaşındaki Emel Sayın.

13

75 yaşındaki usta şarkıcı Orhan Gencebay.

14

Yeşilçam'ın bir güzeli daha! 72 yaşındaki Hülya Koçyiğit.

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar (16)
ECE:ajda pekkana bu yaşda çok iyi diyordum ama onca estetik var nebahat çehre ve filiz akın daha doğal llar ve daha güzeller
HACI DAYI:Kuran okuyalım, dua edelim diyen yok. Belki de bu hepimizin sonu olacak. Bulmaca çözmeler, resim çizmeler, film izlemeler, sizleri kurtarmayacak. Bir ayağınız çukurda hâlâ kendinizi dünyaya kazık çakacak sanıyorsunuz.
OSMAN KERKİ:Adam dogru soyluyo
2 2
ÖZGÜR:Çok mu üzüldünüz?Millet dua edince sevabı size mi yazacak?Bırakın artık din bezirganlığını.
5 2
HAYLAZ:ajda pekkanı nedne yaşlı katagorisine aldınızki
DELİ KISS:ajda pekkan piskolojik olarak bitmiştir ben ne ara bu yaşa geldim diye
YAŞLI KURT:VİRUS ÜNLÜ TANIMAZ LOO. DALAR VALLA
GENCO:SANANE LOO
1 4
RECEP:Ajda 35 inde değil miydi yaaa. :))
40:bi zahmet dizlerini kirip otursunlar...kimsenin cani bunlarinkinden kiymetsiz degil
Tüm 16 yorumu okumak için tıklayın
Yeni Medya Elektronik A.Ş