George Floyd protestolarına katılan ünlü şarkıcı Halsey, plastik mermi ile vuruldu

George Floyd isimli Afro- Amerikalı'nın polis tarafından öldürülmesinin ardından yapılan protestolara katılan dünyaca ünlü şarkıcı Halsey, polis tarafından plastik mermi ile vuruldu.

1 Haziran 2020 Pazartesi
1

ABD'de siyahi George Floyd'un öldürülmesiyle başlayan protestolara Los Angeles'ta katılan genç şarkıcı Halsey de polis şiddetinden nasibini aldı.

2

Gösterilere katılarak polislerin tutumunu ve izlenimlerini sosyal medyadan canlı olarak yayınlayan Halsey, dün sosyal medyadan yaptığı açıklamayla plastik mermiyle vurulduğunu söyledi.

3

Halsey "Üstümüze plastik mermiler ateş açtılar. Bariyerleri geçmedik. Ellerimizi kaldırmıştık. Hareket etmiyorduk ve gaz atıp ateş açtılar" dedi.

4

Tutuklanmadığını ve iyi olduğunu belirten Halsey, polislerin yakın mesafeden insanların yüzlerini hedef alarak ateş açtığını ve birçok insanın da yaralandığını ve tutuklandığını dile getirdi.

5

Halsey takipçilerinden protestolara destek olmasını isterken aynı zamanda protestolarda tutuklananlara yardım eden bir kuruluşa da para bağışı yapılmasını istedi.

6

Halsey, geçen günlerde protestoları destekleyerek yardımcı olan kuruluşlara 100.000 dolar bağışladığını açıklamıştı

7

8

9

10

11

12

13

Yorumlar (13)
TOSUN: cok buyuk reklam firsati turk sosyal medyasini davet ediyorum bakarsiniz bi mermide sizlere isabet ederde sohretiniz artar yav tilki oralarda degilmiydi
ADİL: Haklı bir davayı öüne gelen herkese saldırarak gasp ederek haksız hale getirdiler kameranın önünde bile saldırıyorlar olay terör olaylarına döndü cinayet de işlemeye başladılar floyd bahane yağma şahane durumu söz konusu.
NİKEÇI HARUN: Sen anlamazsın adil amerikalılar geziciler gibi değil sizde gittiniz 3 tane ağaç için ortalığı karıştırdınız adamların ki farklı
0 0
Yeni Medya Elektronik A.Ş