Foto Galeri Foto Galeriler Resimler

Gözleri yaşlı bir şekilde Türkiye'yi uyaran Merve Hasman 24 günlük karantinayı anlattı: Her gün daha kötüye gidiyor

Geçtiğimiz günlerde koronavirüsün en çok can aldığı Avrupa ülkesi olan İtalya'da olanlarla ilgili gözleri dolu bir şekilde Türkiye'yi uyaran sosyetenin ünlü ismi Merve Hasman, İtalya'da karantina altında geçirdiği 24 günü anlattı. Hasman, ülkede durumun her geçen gün daha da kötüye gittiğini söyledi.

25 Mart 2020 Çarşamba
1

Sosyal medya hesabından Türkiye'deki ilk koronavirüs vakası görüldükten sonra video çekerek "Bizim yaptığımız hataları yapmayın, lütfen evinizde kalın" diyerek uyarıda bulunan Merve Hasman karantina günlerini ve salgınının İtalya'daki son durumunu anlattı.

2

Ölümlerin ve vakaların hızla arttığı İtalya'da durumun hiç de iyiye gitmediğini anlatan Merve Hasman şu sözlerle durumun vahametini dile getirdi:

3

"Bu olay İtalya'da 21 Şubat'ta başladı. Bir ayda gelinen nokta gerçekten çok iç karartıcı. Empati yapmamız gereken bir dönem, ilk başlarda bu kadar ciddi olduğunu düşünmüyordum. Çok yakınıma gelmeye başlayınca, arkadaşlarım corona virüs olmaya başlayınca ister istemez etkilendin. Her zaman söylüyorum; panik olmanın bir anlamı yok fakat önlemini de almak gerekiyor."

4

"İtalya her ülke gibi önlemlerini aldı. Bu bir süreç dünyanın hiç tanımadığı, doktorların hiç tanımadığı bir virüs ile karşı karşıyayız. Aslında ellerinden gelen her şeyi yaptılar ama doktorlara ve sağlık çalışanlarına da bulaşması işi biraz daha stresli bir hale getirdi."

5

"Bu herkesin kendine sahip çıkma süreci, herkes kendine sahip çıkmalı. Ülkeler, devletler ellerinden ne gelirse gelsin yapıyor ama siz kendinize sahip çıkmadığınız sürece bu hastalık maalesef er ya da geç o kişileri bulacak.

6

"Buna bizler de dahiliz. Ben 28 Şubat'ta evime girdim. Bir daha hiç çıkmadım dışarı.Bir arkadaşımın babası corona virüsü nedeniyle İngiltere'de vefat etti. Bir arkadaşımız ve aile hekimimiz de korona kaptı."

7

"Burada durum her geçen gün daha da ağırlaşıyor, yaşlılar asla evden çıkmıyor. Balkonlarda konserler devam ediyor. Her aileden sadece bir kişinin markete çıkma izni var. Benim de eşim Tomasso Salvatori gidiyor markete. Sadece banka, süpermarket ve eczaneler açık. Çalışmak zorunda olmayanların dışında sokakta insan da yok."

8

"Bu zamanda insanın kendini tanıması ve kendiyle keyif alabilmesi çok önemli. Bu yolculuktan sağlam çıkanlar çok başka bir hayat yaşayacaklar." Evde kalmaya devam edelim lütfen.

9

"Türkiye'yi de takip ediyorum buradan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca çok iyi yönetiyor durumu" diyerek sözlerini noktaladı.

10

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar (4)
ONUR:Sağlık Bakanımız durumu iyi yönetiyor ama çok geç alınmış kararlar var corona hastalığı çinde başladığında kesinlikle yurtdışı seferleri iptal edilmeli ve tüm kapılar kapanmalıydı ... İnsanlarımızın duyarlı olması, dışarı çıkmaması lazım .Devletimizinde fakire,işçiye ve yardıma muhtaç herkese sahip çıkmasını bekliyoruz.
SADRİ:Hasan mj turkiyede daha yeni basladi iran ve avrupa kitasina daha once gelmisti kucuk adalar ve antartika haric heryerde var bu virus sizin gibilere iyi bir ders oldu derken? doguturkistanda mazlumlar olurken biz ne yapiyorduk afrikanin cogu kitlik cekerken biz ne yapiyorduk suc avrupa amerika degil suc biz zenginler biz saglikli insanlar fakire yoksula hastaya yeterince yardik etmiyorduk bu virus hepimize imtihan yada ceza oldu.
HASAN MJ:sizin gibilere iyi bir ders oldu aslında
YAKO50:kırk öğütten bir nasihat, diyen atasözümüz geçerli bizim ülkemiz vatandaşına.
Yeni Medya Elektronik A.Ş