'Halkın Kutuları Eylemi' Türkiye'yi Sardı

Yolsuzluklar başta İstanbul ve Ankara olmak üzere Türkiye'nin çeşitli yerlerinde protesto edildi.

22 Aralık 2013 Pazar
1

Yolsuzluklar başta İstanbul ve Ankara olmak üzere Türkiye'nin çeşitli yerlerinde protesto edildi.

2

Mersin'de Halkevleri ile Öğrenci Kolektifleri üyeleri, Çankaya Mahallesi'nde bir araya geldi. ‘Hepiniz defolun bu ülke bizim' pankartının yanı sıra grup, ‘Babam sağ olsun', ‘Siz çocuklarınızı, biz halkın parasını yedirtmeyiz', ‘Hırsızların başı bulundu: Yürütmenin başı', ‘ODTÜ'lülerden Bakan Çağlayan'a; ODTÜ'ye gitmeyin komünist olursunuz diyenin oğlu hırsız çıktı. Yanımıza gelseydi hırsız olmazdı' dövizleri açtı.

3

Şanlıurfa'da bir grup genç, Halk Bankası önüne, para saklayamadıklarını belirttikleri, içinde soğan ve patates olan ayakkabı kutuları bıraktı.

4

Bartın İl Emniyet Müdürü Mehmet Altınok, kutuların kaldırılmasını istedi. ‘Hükümet istifa', ‘Egemen'e Bağış', ‘Din tüccarı hırsızlar', ‘Kutumda büyük var hissediyorum', ‘Gerçekten milyonları evde tutuyorlarmış' yazılı dövizler açıldı.

5

İstanbul Beyoğlu'nda oturma eylemi yapan Genç-Der üyesi 20 kişilik grup, ‘Bize niye yok', Hükümet istifa' yazılı ayakkabı kutularıyla protesto etti. Grup ‘Babadan oğula yolsuz bunlar', ‘Kutu değil kutucuk' dövizleri de taşıdı.

6

Muğla'da TGB ile İşçi Partisi üyeleri Halk Bankası önünde ayakkabı kutulu eylem yaptı.

7

Edirne'nin Keşan ilçesinde CHP'liler, AK Parti binası önüne içinde makarna paketleri de bulunan ayakkabı kutuları ile para sayma makinesi bıraktı.

8

Afyonkarahisar Cumhuriyet Platformu üyeleri ise ellerinde boş ayakkabı kutularıyla yürüyüş yapıp hükümet üyeleri ve Başbakan'ı istifaya davet etti. Polis, ellerindeki ayakkabı kutularını AK Parti İl Başkanlığı binasının önüne bırakmak isteyen 2 eylemci hakkında Kabahatler Kanunu'na göre işlem yaptı.

9

10

11

Yeni Medya Elektronik A.Ş