Foto Galeri Foto Galeriler Resimler

Hindistan'da sokağa çıkma yasağına uymayanları polis demirle dövdü

Dünyanın en fazla nüfusa sahip ikinci ülkesi olan Hindistan'da, Başbakan Narendra Modi, yeni tip koronavirüs salgınının yayılmasını önlemek amacıyla ülke genelinde vatandaşların 21 gün boyunca evlerinden dışarı çıkmalarının yasaklandığını açıkladı. Yasağa uymayan vatandaşlara ise polis demir çubuklarla müdahale etti.

25 Mart 2020 Çarşamba
1

Korona virüsü ile mücadele kapsamında 1,3 milyar nüfuslu Hindistan'da sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

2

İnsanlar yasağa aldırış etmeden dışarı çıkınca polis insaları demir çubukla ile dövmeye başladı.

3

Başkent Delhi'de polisler, dışarıda yakaladıkları insanlara şiddet uygulamaya başladı.

4

Polis bazı insanalrı göz altına aldı. 1.5 nüfusuna rağmen şuana kadar sadece 500 vakanın meydana geldiği ülkede, yoksulluk, yetersiz beslenme, hijyen ve yetersiz sağlık hizmetlerinin virüsün çok hızlı bir şekilde yayılmasına ve kontrolden çıkmasından korkulduğu için yetkililer sokağa çıkma yasağı ilan ettiler.

5

Hindistan'da uzmanlar, gelecek seneye kadar ülkede 500 milyon kişiye virüsün bulaşacağı ve yaklaşık 1 milyon kişinin ölebileceğini söylediler.

6

7

8

9

10

11

12

13

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar (4)
S.S:Aynen öyle maalesef.. polisleri kıskandım
S.K.:Eğitimsiz içgüdü ile davranış sergileyen canlıların anladığı dil sopadır. Askerliğini yapmış herkes nasıl sopalandığını anlatır durur. Trafik polisleri de 1 ay ceza yazma yerine sopa atsa trafik suçları yerlerde olur. Sopa temel eğitim aracıdır.
KADİR:Allahim sen bu insanlari bu salgindan koru...Sen herseyi layikiyla bilensin...Ol demenle olur,dur demenle durur Allahim...
PESİMİST:hangi fantastik filmin fragmanı bu :D
8 4
Yeni Medya Elektronik A.Ş