İmplant Tedavisi Diye Gitmişti! 28 Yıl Sonra Ortaya Çıkan Gerçek Dehşete Düşürdü

Rusya'da bir diş hekiminin, 28 yıl önce tedavi ettiği hastasının damaklarına implant yerine sanayi tipi vida taktığı ortaya çıktı.

16 Nisan 2019 Salı
1

Rusya'ya bağlı Buryat Cumhuriyeti'nde bir diş hekiminin hastasına yaptığı tedavi dehşete düşürdü. 28 yıl önce ağzında ağrı olması şikayetiyle diş hekimine başvuran hastaya, dişlerinin tümünün işlevsiz olduğu ve sökülmeleri gerektiği söylendi.

2

Hastanın dişlerinin neredeyse tamamı söküldü ve yerlerine implant takıldı. Ancak yıllar sonra başka bir doktora giden talihsiz hasta, inanılmaz bir sağlık skandalıyla karşı karşıya kaldı. 28 yıl önce gittiği diş hekiminin dişlerine implant yerine sanayi tipi vida taktığı ortaya çıktı.

3

Gördükleri karşısında dehşete düşen doktorlar, durumu hastane yönetimine bildirerek ameliyat onayı aldı ve hastanın dişlerindeki sanayi tipi vidalar güçlükle çıkarıldı.

4

Doktorlar hastanın dişlerinden çıkan sanayi tipi vidaların fotoğrafını çekerek, görüntüleri basına servis etti. Yaptıkları açıklamada, vidaların paslı olduğunu, damaklara tutturulan vidaların normal koşullarda çene kemiklerini eritmesi ve iltihaba sebep olarak ölüme bile yol açabileceğini ifade etti. O diş hekimi hakkında ise soruşturma başlatıldı.

Yorumlar (66)
ALİ: yirmi sekiz sene bir şey olmamışsa bir şey olmazdı adam uzmanmış at nalı çivisi taksa belki daha sağlıklı olurdu
KEKD: Haberin ilk resmine baktığınızda aklınıza ilk ne geldi hadi karakter analizi yapayım size
SİLİFKELİ3: Bu doktor implantı bulmuş
Yeni Medya Elektronik A.Ş