Instagram'da Takipçi ve Beğeni Kazanmanın 10 Altın Kuralı

Evet şimdi söyleyin bakalım. Aranızda daha fazla takipçi ve ‘beğeni' istemeyen var mı? İşte başarılı profil için uygulamanız gereken 10 kural…

12 Haziran 2017 Pazartesi
1

Dijital dünya hepimizi pençesinin içine almışken, fotoğraf paylaşmak yerine çok O fotoğrafın, ne kadar beğeni alacağını düşünür olduk. Peki, sosyal medyanın krallarından Instagram'da takipçi ve beğeni kazanmanın yolu ne? Gelin bunu ünlü isimlerin sosyal medya danışmanı Uğur Haklı'dan öğrenenlim:

2

Günde 3 fotoğraf!

Arka arkaya fazla paylaşım yapmayın. Takipçiler bunu sevmez. Günde en fazla üç öğün yeter!

3

Hashtag'ler!

Paylaşımlarınızla ilgili ve güncele odaklanmış hashtag'ler daha hızlı dikkat çekmenizi sağlar.

4

Instastory!

Yani ‘Instagram hikayeleri' günde ortalama 100 milyon kullanıcı tarafından görüntüleniyor. Instagram hikayelerinizi fırsata dönüştürün. Mutlaka yer bildirimi yapın.

5

Filtrede eşitlik

Her fotoğrafta aynı filtreyi uygulayın. Görsel bütünlük kaliteyi artırır.

6

Hesapları bağlayın!

Instagram'dan paylaştığınız fotoğrafları hem Twitter hem de Facebook'ta aynı anda paylaşmanız takipçi sayınızı olumlu etkileyecek.

7

Destek Ünitesi

Afterlight, Snapseed, VSCO, Colorstory ve Facetune gibi uygulamalar fotoğraflarınıza kolayca profesyonel çekim havası vermenizi sağlar.

8

"Yine mi" dedirtmeyin!

Paylaştığınız fotoğrafların içeriklerine dikkat edin. Sürekli sevgilinizi ya da bebeğinizi paylaşmayın!

9

Like'a like!

Kural net: Beğenmezseniz beğenilmezsiniz.

10

DE-MO-DE!

Geçen sezonda kalmayın, kendinizi güncelleyin. Ördek dudaklar, plajdaki ayaklar, yediğimiz yemekler, ayna selfie'leri, kolajlar ve özlü sözler tarihin çöplüğünde!

11

ZAMANLAMA HER ŞEYDİR!

Paylaşım için gün ve saat çok önemli! Instagram'ın ideal saat ve günleri her ay yeniden hesaplanıyor. Bu hafta like'larınızı yükseltmek istiyorsanız zaman çizelgesine göz atın.

12

13