iPhone Kullananlar Dikkat! Telefonunuz Dinleniyor

iOS 12.1 sürümündeki açık ortalığı ayağa kaldırdı. İddialara göre iOS 12.1 sürümlü cihazınızla Facetime üzerinden arama yaparsanız konuşmalarınızın dinlenmesine neden olabilir.

31 Ocak 2019 Perşembe
1

Guardian'ın yaptığı yaptığı test sonucunda, sistem açığı sayesinde kullanıcıların fark etmeden konuşmalarının dinlenmesinin mümkün hale gelmiş olabileceği açıklandı. Söz konusu iddianın doğru olduğunu milyonlarca okuruna duyurdu. Peki söz konusu sorun nasıl meydana geliyor?

2

iOS 12.1 sürümünün yüklü olduğu bir iPad veya iPhone ile FaceTime üzerinden bir arama gerçekleştirdiğinizde, karşı tarafta iOS 12.1'li bir cihaza sahipse, aramanızı cevaplamasa bile onu dinleyebiliyorsunuz.

3

Apple, görüntülü arama uygulaması FaceTime'da yer alan ve bir kullanıcının başka bir kullanıcıyı aradığında, aranan kullanıcı çağrıya yanıt vermeden aramayı yapan kullanıcıya ses gitmesine neden olan hatayı düzelteceğini duyurdu.

4

Şu an için kullanıcılar açısından yapılabilecek en güvenli adım FaceTime'ın cihazlarında etkisiz hale getirmek.

Yorumlar (4)
ADINIZI YAZIN: HABERİ HİÇ BEĞENMEDİM
UYUZTREND: facetime zaten apple tarafından hata düzeltilene kadar devre dışı bırakılmadı mı haberi yapmak için geç kalmışsınız :D
İLGİNÇ TEORİ: dinlensin ne var görende cok bi halt konuşuyor sanar insanları telefonda. Senin ayşe teyzeyle fatma teyzeyle ayşe fatma ablayla ahmet mehmet abiyle konuştuğun muhabbet cokta umurlarında sanki. Kalkıpta atom parcalamıyosun telefon görüşmelerinde yaptıgın muhabbet iş güç aşk meşk selam sabah hal hatır maaş vs amma sacma sapan şeylere takılır olmuş millet sanki herşey çok iyiymiş gibi
Yeni Medya Elektronik A.Ş