İtalya depreminde onlarca insanı enkazdan çıkaran kahraman köpek Kaos'un göz yaşartan hikayesi!

2016 yılında gerçekleşen İtalya depreminde, enkaz altında kalan onlarca insanın hayatını bir köpeğin kurtardığını söylesek... Gelin, Kaos lakaplı Alman çoban köpeğinin göz yaşartan hikayesine hep birlikte tanık olalım.

27 Eylül 2019 Cuma
1

İtalya'nın Amatrice kentinde 2016'da yılında meydana gelen 6.2 şiddetindeki depremde, 247 kişi hayatını kaybetmişti.

2

Depremin merkez üssüne yakın Umbria, Marche ve Lazio'da da bazı binalar yıkılmış, deprem 150 km uzaklıktaki Roma'da bile hissedilmişti.

3

Arama ekipleri, haftalarca enkaz çalışmalarına devam etmiş, bu aramalara Kaos isimli Alman çoban köpeği, başarısıyla damga vurmuştu.

4

Ettorre, zamansız giden köpeği için şunları söylemişti: "Bir adinin yaptıkları yüzünden içi doldurulamaz bir boşluk bıraktın. Orada, yukarıda çalışmaya, kayıpları aramaya, hayatları kurtarmaya devam et.

5

6

Sen gerektiğinde gece gündüz demeden çalıştın, hiçbir zaman kendine acımadın, aynı evi ve kanepeyi bölüştüğüm en sadık arkadaşım oldun. Koş dostum durma, bir gün yine birbirimize sarılacağız.''

7

Kurtardığı hayatlarla gündeme gelen köpek, sahibi Fabiano Ettorre'nun biriciğiydi.

8

Ancak kısacık yaşamına başarılar sığdıran dünyalar tatlısı Kaos'un hayatı, oldukça hazin bir şekilde son buldu. Kaos, büyük depremden 2 yıl sonra evinin bahçesinde ölü bulundu. Köpeği kaybolunca kayıp ilanı veren Fabiano Ettorre, Kaos'u, birkaç gün sonra evin bahçesinin uzak bir köşesinde buldu. Talihsiz köpeğin zehirlenerek öldürüldüğü ortaya çıktı.

9

10

11

Kaos, 4 milyon 500 kişiyi evsiz bırakan depremde, onlarca insanın enkaz altından çıkarılmasına yardımcı olmuş, kahraman köpek unvanı almıştı.

Yorumlar (16)
ZEKİ: iyi yapmislar zararli hayvan bu kopekler
HAYVANLARI SEVEN Y: Köpekleri tanımadığınız nasılda belli.eğer bazı köpekler zararlıysa acaba neden ve kimler zararlı yetiştiriyorlar acaba bazı insanlar dimi.....
0 0
İNSAN OL: senden zararsız olduğu kesin
Yeni Medya Elektronik A.Ş