Japonya'da halk koronavirüse aldırmayınca hükümet çareyi laleleri kesmekte buldu! Manzarayı gören halk gözyaşına boğuldu

Japon hükümeti, Sakura şehrinde yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken lale yataklarında yetişen yaklaşık 100 bin laleyi koronavirüs önlemleri kapsamında insanlar bir araya gelmesinler diye biçti. Kesilmiş laleleri gören ziyaretçiler ise gözyaşlarına boğuldular.

22 Nisan 2020 Çarşamba
1

Japonya'nın Sakura şehrinde, sahip oldukları olağan üstü görüntü nedeni ile gerek yerli gerek yabancı turistlerini ilgisini çeken lale yataklarında yetişen yaklaşık 100,000 lale koronavirüs önlemleri kapsamında biçildi.

2

Hükümet ayrıca lale festivali yapılmaması için festival alanında bulunan elektrik sistemini kesti.

3

Turizm yetkilisi Sakiho Kusano, geçen hafta sonu tüm uyarılara rağmen yüzlerce kişinin çok bir araya geldiğini, insanların bir araya gelip virüsün yayılmasını engellemek için laleleri kesmekten başka seçenekelerinin kalmadığını söyledi.

4

Farklı renklerden oluşan halı deseni şeklindeki 7 bin metre kare üzerine yayılmış lalelerin yerini şuan otlar aldı.

5

Çamura dönen arazide kalan tek tük laleler ise anaokullarına bağışlanacak.

6

Laleleri ziayeret ederek mutlu olduklarını söyleyen bazı ziyaretçiler, laleri koparılmış olduğunu görünce göz yaşlarını tutamadılar.

7

8

Yorumlar (17)
SELAMİ YILDIZ: Aşı bulunana kadar çok kişi gider bulunmakda çok zor en azından 1 yıl bellki bende aşıyı göremem herkez hakkını Helal etsin.
SELAMİ YILDIZ: Ordada aynı insanlar laftan anlamıyor coronayı şaka sanıyor iyi yapmış hükümet hastalığın yayılmasını önlemek farzdır
TOKYOLU ŞENOL: Japonların gözleri neden çekik biliyormusunuz? Sürekli fotoğraf çektirdikleri icin flashlar yüzünden gözlerini kısmışlar hep
Yeni Medya Elektronik A.Ş