42 kişi yaşamını yitirmişti! Türkiye'yi yasa boğan faciadan aylar sonra ortaya çıkan fotoğraf

Van'ın Bahçesaray ilçesinde 4 ve 5 Şubat'ta meydana gelen çığ faciasında kara gömülen araçlar, havanın ısınması ve karların erimeye başlamasıyla birlikte ortaya çıktı. Kahreden karelerdeki araçlar, uygun ortamın hazırlanması sonrasında bölgeden kaldırılacak.

25 Mayıs 2020 Pazartesi
1

Yüksek dağların yamaçlarından geçen Van-Bahçesaray kara yolu üzerinde meydana gelen ve 42 kişinin yaşamını yitirdiği çığ faciasında çok sayıda araç da karlara gömülmüştü.

2

Havaların ısınmasına bağlı karların erimeye başladığı bölgede 4 araçtan ikisi orta çıktı.

3

Baz istasyonu kurmak için bölgeye giden ve meydana gelen çığda hayatını kaybeden GSM operatörü personeline ait araç ile 4 Şubat tarihinde düşen ilk çığı temizlemek için yol açma çalışmasına katılan iş makinesinin karlar atında 4,5 ay sonra ortaya çıktığı görüldü

4

Yoğun kar kütlesinden dolayı 2 aracın ise henüz kar altında olduğu belirtildi.

5

Uygun ortamın sağlanması durumunda araçların bölgeden kurtarılacağı öğrenildi.

6

7

8

Yorumlar (4)
ALİ MURAT: Çığ alanına helikopterle gelerek ikinci çığa neden olanlar vardı. Noldu onlara
MEHMET SALİH: ben bahçesaraylıyım. Orda olan biri olarak 1 milyonuncu kez yazayım belki bir faydası olur. Helikopter filan geldiği yok. tipide aniden 2. defa aynı yerden çığ düştü. Bu riski alırken kimse aynı yerden 2. defa çığ beklemiyordu. Burda hata riski göremeyen uzman ekiptedir. o ekip dağı net göremediğinden tipi yüzünden yanlış karar verip patlatma yapmadan çalıştı. Allah şehitleri yüceltsin
5 3
HAMO: O araçları cahilce bilgisizce görgüsüzce oraya gönderen likakat sahibi olmayan amirlerden ALlah İndinde davacıyız hakkımızı helal etmiyoruz.
Yeni Medya Elektronik A.Ş