Kız arkadaşıyla buluşmak için karantinadan kaçan iş adamına 6 ay hapis cezası

Avustralyalı iş adamı, kız arkadaşıyla buluşmak için karantinada bulunduğu otelden kaçtı. Mahkeme, 35 yaşındaki adama, karantina kuralını çiğnediği için 6 ay hapis ve 2 bin dolar para cezası verdi. Olay sonrası iş adamı, ülkede koronavirüs kurallarına uymadığı için hapis cezası alan ilk kişi oldu.

17 Nisan 2020 Cuma
1

Avustralyalı 35 yaşındaki iş adamı Jonathan David, 27 Mart tarihinde iş için gittiği Victoria eyaletinden evine dönünce kurallar gereği 14 gün karantinada kalması için bir otele yerleştirildi.

2

Kız arkadaşı ile buluşmak için otelden kaçan ve toplu taşıma araçlarını kullanan David hakkında soruşturma açıldı. Çarşamba günü mahkemeye çıkarılan David'e 6 ay hapis cezası verdi.

3

Ayrıca 2000 dolar para cezası verilen David, bir ay ve iki hafta ceza olarak evinde kalacak . David, önümüzdeki 12 boyunca her hangi bir suç işlemesi durumunda kalan cezasını hapiste geçirecek.

4

Otel çalışanları David'in odasında olmadığını görünce polise haber verdi. Polis güvenlik kameralarını inceleyince David'in kimseye görünmemek için yangın merdiveni kullanarak otelden ayrıldığını tespit etti.

5

Kız arkadaşının evine gitmek için toplu taşımayı kullandığı tespit edilen David'le yetkililer iletişime geçip 14 gün boyunca dışarı çıkmamasını ve kız arkadaşının evinde kalmasını söylediler.

6

Ama David iki gün sonra kız arkadaşı ile kavga edip sevgilisinin evinden de ayrıldı. Mahkemenin hapis cezası verdiği David, Avustralya'da koronavirüs kurallarına uymadığı için hapis cezası alan ilk kişi oldu.

7

8

Yorumlar (7)
HAYIRLI RAMAZANLAR: Virüs deprem ormanyangini çekirge istilası vs vs Allah niye veriyor azmayın akıllanın yanlış yolda yurumeyin doğru yolda illerleyim cahil cehalet yaşamayın Allahi tanımayı islami öğrenin ibret alıp akıllanmamız için Allah türlü türlü şeyler veriyor
DELİBİR50: Dürziye bak heleee haramın çekiciliği insanı ego’larının esiri eder.
BİR DELİ BİR CATLAK: Ben geleyim mels
Yeni Medya Elektronik A.Ş