Foto Galeri Foto Galeriler Resimler

Koronavirüs hemşiresinin özçekimi durumun ne kadar korkunç olduğunu gözler önüne serdi!

İtalya'daki koronavirüs hastalarını tedavi eden hemşire Alessi Bonari, alnı, yanakları ve burnunun neredeyse çürükler içinde kaldığı özçekimiyle durumun vahametini gözler önüne serdi.

11 Mart 2020 Çarşamba
1

İtalyan hemşire Alessi Bonari, yayınladığı özçekimle korkudan aldığı önlemin kendisini nasıl etkilediğini gösterdi ve vatandaşların konuya özen göstermesi için bir yazı paylaştı.

2

"Ben bir hemşireyim ve şu anda bu tıbbi acil durumla karşı karşıyayım. Ben de korkuyorum, ama alışverişe gitmeyeceğim, işe gelmekten korkuyorum. Korkuyorum çünkü maske yüzüme iyice temas etmezse virüslere karşı korunamam. Yanlışlıkla kirli eldivenlerle kendime dokunmuş olabilirim, ya da belki koruyucu gözlükler gözlerimi tamamen kaplamıyor olabilir ve bir şey geçmiş olabilir."

3

"Fiziksel olarak yoruldum, çünkü koruyucu cihazlar kötü, laboratuvar önlüğü beni terletiyor ve giyindikten sonra artık banyoya gidemiyorum ya da altı saat bir şey içemiyorum."

4

"Psikolojik olarak yorgunum ve haftalardır aynı durumda olan tüm meslektaşlarım gibi, ama bu her zaman yaptığımız gibi işimizi yapmamızı engellemeyecek. Hastalarımla ilgilenmeye ve onlara bakmaya devam edeceğim, çünkü gurur duyuyorum ve işime aşığım."

5

"Biz gençler koronavirüse karşı bağışık değiliz, biz de hastalanabiliriz, daha da kötüsü hastalanabiliriz."

6

"Karantinaya alınmış evime geri dönme lüksünü göze alamıyorum, işe gitmem ve üzerime düşeni yapmam gerekiyor. Bu yazıyı okuyan herkese sorduğum şey, yaptığımız çabayı hayal kırıklığına uğratmak, özverili olmak, evde kalmak ve böylece en kırılgan olanları korumaktır."

7

İtalyan hemşirenin bu gönderisi 500 binden fazla beğeni ve takdir toplayan yüzlerce yorum aldı.

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar
Yeni Medya Elektronik A.Ş