Foto Galeri Foto Galeriler Resimler

Koronavirüs izolasyonundan korkan otizm hastası genç kız intihar etti

İngiltere'de yaşayan 19 yaşındaki otistik rahatsızlığı bulunan garson kız Emily Owen, koronavirüsten dolayı izolasyona gireceği korkusu ile intihar ederek hayatına son verdi.

26 Mart 2020 Perşembe
1

Tüm dünyada birinci gündem maddesi olan ve milyarlarca insanı evine kilitleyen koronavirüs nedeniyle Birleşik Krallık'ta hayatını kaybedenlerin sayısı 466'ya yükseldi. Ülkedeki vaka saysı ise 9 bin 600'ü geçti.

2

Ülkede panik ve korku devam ederken bir genç kız koronavirüs izolasyonu korkusuna yenik düştü.

3

19 yaşındaki otizm hastası Emily, koronavirüsten dolayı izolasyona gireceği korkusu ile intihar ederek hayatına son verdi.

4

Ailesi kızlarının doğuştan sosyal normları yerine getirmek için mücadele ettiğini, izolasyondan dolayı kapalı bir dünyada kalmaktan korktuğu için hayatına son verdiğini söyledi.

5

Emily, intihar etmeden önce ailesine ve yakın çevrsine izolasyon ve karantina korkusundan dolayı intihar ederek ölecek insanların virüsten ölecek insanlardan çok daha fazla olacağını söyledi.

6

19 yaşındaki genç kız, odasından uzun süre çıkmayınca kız kardeşi odasına girdi. Kız kardeşi Emily'i yarı baygın halde buldu.

7

Çok sayıda pskiyatrik ilaç aldığı tespit edilen Emily, hastanede tedavi altına alındı. Genç kız bir kaç günlük yaşam mücadelesini kaybedip hayatını kaybetti.

8

Emily'nin ablası Annabel, kız kardeşinin virüsün sebep olacağı pskilojik tahribattan dolayı çok kaygılı olduğunu ve sürekli kendilerine izolasyona girmekten korktuğunu söylediğin belirtti.

9

10

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar (19)
SENEM:Allah rahmet eylesin cokta guzeldin hayat hepimiz icin bi imtihan
HAKAN GARDAS:önemli olan bakis acisidir, kimisi bu rumu degerlendirip uzun zamandir yapamadiklarini yapiyor mesela daha cok kitap okumak gibi...
SAÇMA:Bu kız asla ve asla otizme benzemiyor. Daha başka bir şey var burada.
ADANALİ:Hadi sen kendine acimadin güzelliğinede mi acimadin.... içim gitti...
İLGİNÇ:Canına kıymış. Ne güzelliği Güzel olunca insan olunmuyır mu
1 5
PESİMİST:senin için gitse nolur. adanalısın laa. ahahaha.
1 13
HÜLYA:Ah canım çokta güzeldin yazik
YAZIK:İnsan bakmaya kıyamıyor, sen nasıl kıydın canına
BEYİN BEDAVA:yazık ahiretini kararttın şimdi
BİHABER:İmansızlar için ahiret yok. Allah bizi sizin gibi şeytanlaşmış kimselerden korusun sizlere de aklıselim nasip etsin.
3 1
Tüm 19 yorumu okumak için tıklayın
Yeni Medya Elektronik A.Ş