Foto Galeri Foto Galeriler Resimler

Koronavirüse yakalanan 39 yaşındaki kadının 'Ciğerlerimde cam var gibi' feryadı yürekleri burktu

Londra'da yaşayan 39 yaşındaki bir kadının koronavirüse yakalandıktan sonra hastane yatağında çektiği video ile nefes almakta zorlandığını gözler önüne serdi. Hastalıkla mücadele eden genç kadın "Ciğerlerimde cam var gibi" sözleriyle yürek burktu.

20 Mart 2020 Cuma
1

Avrupa'dan birbiri ardında kötü haberler geliyor. Vaka sayısının 35'ini aştığı ve hayatını kaybedenlerin sayısının ise 3 bin 405 olduğu İtalya'da çok zor günler yaşanıyor.

2

İtalya'dan sonra İngiltere'de de durum ciddileşmeye başladı. 39 yaşındaki bir kadının koronavirüse yakalandıktan sonra hastane yatağında çektiği video, nefes almakta nasıl zorlandığını gözler önüne serdi.

3

Ailesiyle Polonya gezisinden döndükten sonra göğüs enfeksiyonu teşhisi konulan Tara Jane Langston'a antibiyotik tedavisi verildi. Ancak Tara Langston bir türlü iyileşmedi.

4

Geçtiğimiz pazar günü ambulansla Londra'daki Hillingdon Hastanesi'ne götürülen kadının koronavirüs testi pozitif çıkınca hemen yoğun bakıma alındı.

5

Günler sonra titreme krizleri geçirdiğini belirten kadın, durumu daha da kötüleşince yoğun bakım ünitesine kaldırıldı.

6

Oksijen tüpüne bağlı olan genç kadının video boyunca nefes almakta zorlandığı ve durmadan öksürdüğü görülüyor.

7

Çektiği videoda koronavirüsün tehlikeleri konusunda insanları uyarırken nefes almak için mücadele eden kadın, "Ciğerlerimde cam varmış gibi hissediyorum" ifadelerini kullanıyor.

8

Videoda, "Yoğun bakım ünitesindeyim ve bu kablolar olmadan nefes alamıyorum. Bunu arterime dikmek zorunda kaldılar. Üzerimde bir sürü katater var. Aslında daha önce olduğumdan on kat daha iyiyim. Artık günleri saymıyorum. Eğer hala sigara içiyorsanız hemen bırakın çünkü ciğerlerinize ihtiyacınız olacak" ifadelerini kullandı.

9

Hastalığın pençesinden kurtulan 39 yaşındaki Tara Jane Langston, aldığı her nefesin bir savaş olduğunu ifade etti. Langston "Önlem alın sakın şansa bırakmayın" diyerek de uyarıda bulundu.

10

11

12

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar (4)
ÖZ TÜRK:DİNİ KONULARA GELINCE HEMEN YOBAZ DIYEN KİSİLERİN NASIL "YOZLAŞMIŞ" OLDUĞUNU KANITIDIR ÇÜNKÜ KENDİ ÖZÜNÜ KÜLTÜRÜNE UZAK KALMIŞ BATI ÖZENTISI OLMUŞ BU KAFALAR!!
ESRA:Allah Yardımcımız olsun.Çok geçmiş olsun kardeşim siz ve sizin gibi hasta yatağında izdirap çeken tüm kardeşlerimize Rabbim Şifa Versin
FATSALI:hepimiz öleceğiz
HYHY:Akli olan kendini korusun yoksa yorumlarda dalga gecen beyler bir selfide siz ekmek zorunda kalmayin yogun bakimda allah hidayet güc kuvvet versin .
Yeni Medya Elektronik A.Ş