Lunapark'ta Eğlence Yerine Kabusu Yaşadılar

25 Ekim 2016 Salı
1

Avustralya'da tarihin en ölümcül lunapark kazalarından biri meydana geldi. Gold Coast kentindeki "Dreamworld" (Hayal Dünyası) isimli lunaparkta meydana gelen kazada dört kişi feci şekilde can verdi.

2

Avustralya'nın en büyük eğlence parkı olan Dreamworld'deki yapay nehirde meydana gelen kazada ikisi kadın, dört kişi hayatını kaybetti.

3

Queensland eyaletinde yaşanan kazayla ilgili bilgi veren yetkililerin ifadesine göre, kurbanlardan ikisi, içinde bulundukları sal tarafından fırlatıldı. Diğer iki kurban ise ters dönen salın altında kaldı. Kurbanların 30-40 yaşlarında olduğu belirtildi.

4

Lia Capes adlı görgü tanığı, "Kaza geçiren, önümdeki saldı. Aniden ters döndü. Herkes çığlık çığlığa bağırıyordu" dedi.

5

Adını vermek istemeyen bir görgü tanığı ise, "Kız kardeşim ve yeğenim de sallardan birindeydi. Büyük bir travma yaşadılar. Kazanın ardından ayağından asılı kalan bir kadın gördüm" diye konuştu.

6

Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, kazanın ardından eğlence parkı ziyaretçilere kapatıldı.

7

Reuters, Dreamworld'de yaşanan üzücü olayın, tarihteki en ölümcül lunapark kazalarından biri olduğunu hatırlattı.

8

1972 yılında İngiltere'nin başkenti Londra'daki 'roller coaster' kazasında beş çocuk yaşamını yitirmişti. 1984'te ABD'nin New Jersey eyaletindeki Six Flags Great Adventure eğlence parkında meydana gelen yangında sekiz genç hayatını kaybetmişti. 2000 senesinde ise Çin'in Şenzen şehrinde yapılan roket fırlatma simülasyonu sırasında yaşanan kazada altı kişi ölmüştü.

9

10

Yeni Medya Elektronik A.Ş