Uzayın derinliklerinde milyonda bir rastlanan keşif! Tıpkı Dünya'ya benziyor

Cantenbury Üniversitesi'nden gökbilimciler, gezegen tespit edilmesi olasılığının çok düşük olduğu bir yöntemle Samanyolu Galaksisi'nde Dünya'ya benzeyen bir gezegen keşfetti.

13 Mayıs 2020 Çarşamba
1

TechExplorist'in haberine göre, Canterbury Üniversitesinde görevli bilim insanları, "Süper-Dünya" olarak nitelendirilen gezegeni, çekimsel mikro mercekleme tekniğiyle keşfetti. Çalışmanın ayrıntıları "The Astronomical Journal" dergisinde yayımlandı.

2

Dünya'dan büyük, Neptün'den küçük kütleye sahip OGLE-2018-BLG-0677 adlı gezegenin yıldızına, Venüs'ün Güneş'e mesafesinden uzak, Dünya'nınkinden yakın olduğu ifade edildi.

3

OGLE-2018-BLG-0677'nin yıldızının kütlesinin Güneş'ten daha küçük olduğu, gezegende bir yılın 617 gün sürdüğü belirtildi.

4

İlk kez 2018 yılında Şili'deki bir teleskopla gözlemlenen gezegenin, sonrasında yine Şili, Avustralya ve Güney Afrika'da her 15 dakikada bir 100 milyon yıldızdan gelen ışığı ölçümleme kapasitesine sahip üç özdeş teleskopla belirlendiği kaydedildi.

5

Araştırma ekibinin lideri Dr. Herrera Martin, yörüngesi ve büyüklüğünün Dünya'ya benzemesi nedeniyle gezegeni, oldukça nadir bir keşif olarak nitelendirdi.

6

7

Yorumlar (15)
SORGULA: insanlık yaratılış itibariyle daima ileriye göre proğramlanmış Allah tarafından haliyle bilimde bunun gereğini yapıyor dünyamız hem yaşlı hemde bu kadar nüfusu besleyecek mı
DİKİŞ MAKİNESİ: Bu güzelim Dünya varken neden insanlık gider başka bir gezegende yeni dünya keşfetme peşinde olur aklım almıyor..
HATİCE: Deli kuyuya bir taş atmış eşi akıllı toplanıp çıkarmaya çalışmış. Yav yok öyle bişey, asparagas bunlar inanmayın. Çocukların ufku açılsın , hayal dünyaları gelişsin diye yapıyorlar bu haberleri. Sakin biraz.
0 0
Yeni Medya Elektronik A.Ş