Foto Galeri Foto Galeriler Resimler

Ölüm korkusuna kafalarına geçirmedikleri şey kalmadı! İşte İngiltere'yi vuran koronavirüse karşı vatandaşların aldığı trajikomik önlemler

Avrupa'da yayılan ve durdurulamayan koronavirüsten korkan İngiliz vatandaşlar ne yapacağını şaşırdı. Günlük hayatlarına devam etmeye çalışan vatandaşlar, korkudan kafalarına plastik torbalar, kutular ve gaz maskeleri takıp koronavirüsten korunmaya çalıştı.

5 Mart 2020 Perşembe
1

İngilizler kendilerini koronavirüse karşı korumak için yeni yollar arıyor.

2

Milton Keynes Merkez İstasyonu'nda metroya binen birkaç vatandaş ağır gaz maskesiyle fotoğraflanırkan, metro yolcuları şaşkın gözlerle bunu izledi.

3

Bir kadın ise başkentte kalabalık bir otobüste kafasında bir plastik kova ile görüntülendi.

4

Bir diğer adam Tesco süpermarket poşetini kafasına geçirip yolculuk etti.

5

Yine bir Londralı vatandaş tüplü gaz maskesi takıyor..

6

Vanderbilt Üniversitesi Tıp Merkezi'nden Dr. Mark Denison, tüm virüslerin tipik bir tıbbi maskeden geçebilecek kadar küçük olduğunu, ancak mikropların genellikle havaya yayılmadığını söylüyor.

7

Denison, virüslerin insandan insana bulaşmasında öksürük ve hapşırığın etkili olduğunu söylüyor. Denison'a göre öksürme ve hapşırma yoluyla ortaya çıkan damlacıklar, ele ve diğer yüzeylere yayılır; daha sonra buralara dokunan insanların ellerine, oradan da dokundukları burun, ağız ve göz gibi organlarına bulaşır.

8

Maskeler, öksürme ve hapşırma yoluyla ortaya çıkan büyük damlacıkların yayılımını engelleyebilir.

9

Denison'a göre maskelerin bir diğer faydası, takan insanların ağız ve burunlarına dokunamıyor oluşu. Böylelikle maske takan insanın, hasta bir insanın dokunduğu yüzeylerde kalan mikropları alması zorlaşır.

10

Ancak koronavirüsten korunmak için uzmanların hemfikir olduğu en geçerli yöntem, elleri sabun ve suyla yıkamak. Eğer sabun ve suya ulaşılamıyorsa, alkol bazlı bir el temizleme jeli de işe yarayabilir.

11

Amerika Birleşik Devletleri Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi, yeni koronavirüsün bulaştığından şüphenilenlerin, bulaştığı onaylananların ve onların yakınlarıyla bakımını yapanların maske takması gerektiğini söylüyor.

12

Paylaş
Yorumlar
Yeni Medya Elektronik A.Ş