Pavyondan Kurtardığı Yıldız Tilbe'yi, Aşık Olduğu Adamla Bastı!

Bir yanda, Yıldız Tilbe'yi pavyondan kurtarıp, şöhret yapan Sezen Aksu, diğer yanda sevgilisi Sezen Aksu'yu, Yıldız Tilbe ile aldatan Uzay Hepari ve olaylı ölümü... İşte, sanat dünyasının en buruk öyküsü...

19 Mart 2019 Salı
1

Yıldız Tilbe pavyonda sahne alıyordu

Sosyal medyadaki paylaşımları ve skandallarla yüklü hayatıyla dikkatleri üzerine çeken ünlü şarkıcı Yıldız Tilbe, 1991 yılında İzmir'de bulunan bir pavyonda şarkı söylerken, Sezen Aksu tarafından keşfedildi.

2

Sezen Aksu, Yıldız Tilbe'nin elinden tuttu

Sezen Aksu, Yıldız Tilbe'yi pavyon şarkıcılığından kurtarıp, kendi vokali yapmak için İstanbul'a getirdi ve Yıldız Tilbe, bir anda şöhret basamaklarını tırmanmaya başladı. Aksu, Yıldız Tilbe'nın hayatında yaratacağı yıkımdan bihaberdi...

3

Yakışıklı yapımcıyla aşk yaşıyordu

Sezen Aksu o dönem, yakışıklı müzik yapımcısı Uzay Hepari ile aşk yaşıyordu. Hepari, Zuhal Olcay, Aşkın Nur Yengi, Sertap Erener ve Levent Yüksel gibi birçok büyük sanatçıyla çalışan, başarılı bir müzik insanıydı.

4

Sevgilisiyle bastı

Sezen Aksu, 1992 yılında hayatının belki de en acı olayını yaşadı. Aksu, bir gece sevgilisi Uzay Hepari ve şöhrete kavuşturduğu Yıldız tilbe'yi birlikte bastı... Büyük bir şok geçiren Sezen Aksu, Yıldız Tilbe'yi vokalistliğinden çıkararak, evinden kovdu ve uzun bir süre kendine gelemedi...

5

Yıldız Tilbe 'Basılmadık' dedi

Yıldız Tilbe ise Uzay Hepari ile basılmadığını, olayı Aksu'ya kendisinin anlattığını iddia etti.

6

Uzay Hepari, başkasıyla evlendi

Uzay Hepari, Sezen Aksu'yla yaşadığı büyük aşkın sona ermesiyle, 1993 yılında modacı Zeynep Tunuslu ile dünyaevine girdi.

7

Genç yaşta öldü

Ancak yakışıklı müzisyen, 1994 yılının Mayıs ayında, motosiklet kazası geçirerek hayata gözlerini yumdu.

8

Uzay Hepari'ye şarkılar yazdı

Uzay Hepari'nin ölümünden birkaç hafta sonra 'Delikanlım' şarkısını yapan Yıldız Tilbe'nin, aşk yüklü bu şarkıyı Uzay Hepari için yaptığı söyleniyor.

9

''Uzay'la birlikte oldum!''

Sezen Aksu, Yıldız Tilbe ve Uzay Hepari ihanetine dair sessizliğini korusa da, Yıldız Tilbe katıldığı bir programda, ''Bir gece sarhoştum ve Uzay'la birlikte oldum. Sezen'de beni evden kovdu.'' diyerek, beklenen itirafı yaptı.

10

Tartışmalı ölüm

O dönem Uzay Hepari'nin ölüm haberi, birçok tartışmaya neden olmuştu.

11

Uzay Hepari ölümündeki Demet Akbağ detayı

Tartışmaların nedeni ise Uzay Hepari'nin motosikletiyle seyir halindeyken çarptığı arabanın, başarılı sanatçı Demet Akbağ'a ait olmasıydı..

12

11 gün bitkisel hayatta kaldı

Motosikletiyle Demet Akbağ'ın arabasına çarpıp, boynu kırılan Hepari, 11 gün bitkisel hayatta kaldıktan sonra yaşamını yitirmişti.

13

''Onu arabaya aldığımızda Uzay olduğunu fark ettim''

Demet Akbağ, 1994 yılında yapımcı Uzay Hepari'nin ölümüne neden olan kazayı şu sözlerle anlatmıştı: Saat 11 sularıydı. Müthiş bir ses geldi arabadan. İlk defa başıma bir şey geldi, ne olduğunu anlayamamıştım. Birden bire durdu araba. Benim durmamla arkadan gelip çarpması bir oldu. Daha sonra arabamdan indim. Bir çocuk yatıyordu yerde, tanıyamadım. O sırada bir taksi geldi. Onu arabaya aldığımızda Uzay olduğunu fark ettim. Hastaneye gidene kadar nefes alıyordu.

14

İki benzer ölüm

Geçtiğimiz günlerde başarılı oyuncu Demet Akbağ'ın, 20 yıllık eşi Zafer Çika'yı İzmir otoyolunda meydana gelen bir trafik kazasında yitirmesi, akıllara Demet Akbağ'ın arabasına çarparak can veren Uzay Hepari'yi getirdi.

15

Ölmeden önce oğlu olacağını öğrenmişti

Uzay Hepari, ölümünden bir gün önce bir oğlu olacağını öğrenmişti. Babasına benzerliğiyle dikkatleri üzerine çeken oğlu Uzay Kanat Hepari, şimdilerde oyunculuk yapıyor. (en soldaki Uzay Kanat Hepari)

Yorumlar (30)
DERİNDUSUNENADAM: Bu olay bende şöyle bir dusunce uyandirdi... Sezen aksu Demet e cok ciddi bir teklif sundu ve Urali bilerek öldürdüler Kazada olmeyince boynunu kirdilar Uralin ve demet te bu bagimlilik yapinca kocasinida ayni sekilde öldürdü.. Bu benim yazimi okuyunca şimdi benim pesime düştü başıma bir kaza gelirse sorumlusu Demet Akbag dir vesselam
FSD: SAVUL ÜLEN
0 0
HASAN HÜSEYİN: eski bir söz vardır bune perhiz bune lahana turşusu bin sene önceki haberin ne ilgisi var günümüzle
Yeni Medya Elektronik A.Ş