Foto Galeri Foto Galeriler Resimler

Personeli en mutlu şirketler açıklandı! Listenin zirvesindeki isim hikayesiyle şaşırttı

Kariyer şirketi Comparably, Amerika Birleşik Devletleri'nde çalışanları en mutlu şirketleri sıraladı. Listenin zirvesinde dünyanın en değerli şirketlerini bile sollayan öyle bir şirket var ki hikayesiyle gülümsetiyor. İşte çalışanları en mutlu 10 şirket ve departmanları...

8 Şubat 2020 Cumartesi
1

Zoom Video İletişim / En mutlu bölüm: IT, İletişim

En mutlu çalışanlara sahip unvanını kazanan Zoom'un kurucusu 1970 doğumlu Eric Yuan'ın hikayesi oldukça ilginç. Yuan, maaşlı bir işte çalışırken mutlu olmadığını söyleyerek 6 basamaklı maaşı bile umursamayarak istifa etti. Daha sonra başka bir şirkette yine çok yüksek maaş kazanmasına rağmen istifa eden Yuan, eski işlerinde çalışırken yaşadıklarını "Her gün uyandığımda mutlu değildim. Hatta çalışmak için ofise gitmek bile istemiyordum" ifadeleriyle anlatıyor. 2011'de Zoom'u kuran Yuan'ın şimdi bin 700'den fazla çalışanı var. Zoom şirketi yüksek gelirinin yanında, Comparably'nin en iyi tazminat veren şirketler listesinde ilk 10'da yer alıyor.

2

LinkedIn / En mutlu bölüm: İletişim

3

Costco / En mutlu bölüm: İletişim

4

HubSpot / En mutlu bölüm: Yönetim, Hukuk

5

Microsoft / En mutlu bölüm: Finans, İnsan Kaynakları, Hukuk

6

UiPath / En mutlu bölüm: Üretim, Yönetim, Operasyon

7

Workfront / En mutlu bölüm: IT

8

H E B / En mutlu bölüm: Yönetim, Mühendislik

9

Insight Global / En mutlu bölüm: İletişim

10

T-Mobile / En mutlu bölüm: IT

11

En mutlu şirketler listesinde dünyanın en çok kazanan şirketleri ilk 10'da yer alamadı. Örneğin; Google 14, Facebook 26, Amazon 40. sırada yer alıyor.

Paylaş
Yorumlar
Yeni Medya Elektronik A.Ş