Siber zorbalığa uğrayanJapon güreşçi ve Netflix yıldızı Hana Kimura hayatını kaybetti

Japon güreşçi ve Netflix'in 'Terraced House' isimli reality şovunun yıldızı Hana Kimura, hayatını kaybetti. Kimura Instagram'dan paylaştığı en son hikayede kedisi ile birlikte bir fotoğrafını paylaşarak, "Hoşçakalın" yazdı.

24 Mayıs 2020 Pazar
1

Japon güreşçi ve Netflix'in 'Terraced House' isimli reality şovunun yıldızı Hana Kimura evinde ölü bulundu.

2

Hana Kimura'nın ölümü, güreş organizasyonu Stardom Westling tarafından da teyit edildi.

3

22 yaşındaki yıldıon neden öldüğü ise henüz açıklanmadı. Ancak Kimura ölümünden kısa bir süre önce, siber zorbalığa uğradığını ima eden sosyal medya paylaşımları yapmıştı.

4

Instagram'dan paylaştığı en son hikayede kedisi ile birlikte bir fotoğrafını paylaşarak, "Hoşçakalın" yazdı.

5

Koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen ve 3 erkek ve 3 kadının aynı evde yaşadığı konusu işlenen 'Terraced House' isimli reality şovda yer alan yıldız isim son dönemde sosyal medya kullanıcılarının lincine maruz kalmıştı.

6

Stardom organizasyonu tarafından Cumartesi günü yapılan açıklamada, "Lütfen saygılı olun, biraz zaman tanıyın, ailesinden ve arkadaşlarından desteğinizi ve dualarınızı eksik etmeyin" denildi.

7

Kimura'nın kendine zarar verdiğini gösteren fotoğraflarını Cuma günü Twitter'a yüklediği haberleri gelmişti. Paylaşımlarda, "Artık insan olmak istemiyorum. Sevilmek istediğim bir hayattı. Herkese teşekkürler, size seviyorum. Hoşçakalın" mesajı da yer aldı.

8

Ölüm haberinin ardından hayranları ve spor ile eğlence sektöründe yer alan isimler, siber zorbalık ve bunun ruh sağlığı üzerindeki etkileri hakkında açıklamalar yaptı.

9

Impact Dünya Şampiyonu güreşçi Tessa Blanchard, "İnsanların sosyal medyada ne kadar zalim olabildiklerini görmek gerçekten kalbimi kırıyor" dedi.

10

Profesyonel güreş alanında yazan gazeteci Adam Pacitti, "Umarım bu insanlara sosyal medya paylaşımlarının herhangi birinin, kim olurlarsa olsunlar, ruh sağlığı üzerinde ciddi etkilerinin olabileceğini hatırlatır" dedi.

11

Japonya'nın eski Başbakanı Yukio Hatoyama da Twitter'da, Japonya'da hükümetin ağır siber zorbalık uygulayanlara ceza vermeyi gündeme alması çağrısı yaptı.

12

13

14

15

16

17

Yorumlar (5)
ZIZ: Böylelerini israf etmeyin. Yazık oldu gitti torpağa
YALAN: Ben Japonya’da yaşıyorum. Orada yazan ‘’Seni seviyorum, uzun yaşa, kusura bakma’’ şeklinde! Hoşçakal değil.
WELCOME TO THE REAL WORLD: eeee burası sanal da olsa gerçek dunya gerçekler acıtır bebegim kendi hayal dunyanız da her şey mükkemmel olabilir burası gerçek dunya öyle pozlar vermek le olmuyor
Yeni Medya Elektronik A.Ş