Temelini Cumhurbaşkanı Erdoğan atmıştı! İşte kaba inşaatı biten Atatürk Kültür Merkezi'nden ilk görüntüler

Temeli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla geçen yıl 10 Şubat'ta atılan yeni Atatürk Kültür Merkezi'nin kaba inşaatı tamamlandı. İşte tamamlandığında dünyanın ve Avrupa'nın sayılı kültür merkezlerinden biri olacak olan Atatürk Kültür Merkezi.

3 Haziran 2020 Çarşamba
1

Temeli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla geçen yıl 10 Şubat'ta atılan yeni Atatürk Kültür Merkezi'nin yapımı sürüyor. "Beyoğlu kültür yolu" olarak adlandırılan Yeni Atatürk Kültür Merkezinin kaba inşaat tamamlandı. Kültür kompleksi olarak planlanan merkezin dış kaplama işçiliği ise devam ediyor.

2

İlk AKM'nin mimarı olan Hayati Tabanlıoğlu'nun oğlu mimar Murat Tabanlıoğlu imzasını taşıyan merkezin inşaatında çalışmalar, yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kuralına uygun yürütülüyor.

3

AKM binası tamamlandığında içerisinde 48 bin 705 metrekare büyüklüğünde, 4 bodrum, zemin ve 9 kattan oluşan 2 bin 40 kişi kapasiteli opera salonu, 16 bin 228 metrekare büyüklüğünde, 4 bodrum, zemin ve 5 kattan oluşan 805 kişilik bir tiyatro salonu, buralara ait sahne, kulis odaları, fuaye alanları, atölye ve depo alanları, bale çalışma salonları, solist ve orkestra çalışma odaları, kayıt stüdyosu ve prova salonları, sanat galerileri, sergi salonları ve millet kıraathaneleri yer alacak.

4

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, yaptığı açıklamada, Atatürk Kültür Merkezi'nin "Beyoğlu kültür yolu"nun ana merkezlerinden biri olduğunu belirterek, şunları söyledi:

5

"Yeni AKM tamamlandığında dünyanın ve Avrupa'nın sayılı kültür merkezlerinden biri olacak. Yeni AKM'nin kaba inşaatı tamamlandı. Genel işçiliğinin ise yüzde 45'i bitti. Alt katlarda da ince işçilik çalışmaları sürüyor.

6

İnşaat çalışmaları koronavirüs önlemleriyle devam ediyor. Pandemi döneminde kısmen bir yavaşlama oldu. Bölgemizde böyle bir merkezin yapılması bizi de heyecanlandırıyor. Bölgemizde bulunduğu için buranın inşaatını yakından takip ediyoruz."

7

8

9

10

Yorumlar (8)
FATİH ÜNSAY: Tüm yorumlara aynen katılıyorum
ASLI: Ne yazık ki ülkemizde hizmet görmeye bir türlü alışamamış, modernleşmeye adapte olamamış çok insan var. AKP döneminde ülkemiz çok hizmet gördü, teknolojik açıdan da ciddi gelişmeler katetti. Ancak, zihniyeti batılı lakin hayata bakışı batılı olmaktan uzak gericiler bunu görmek istemiyor. Bu ülkeye hizmet eden hükümete her türlü eleştiriyi yapıyor ancak bu ülkeye hizmet etmekten çok laf üreten tiplere pirim veriyorlar.
ZAFER KARA: yol yap, hastane yap, hazine para dolu olsun vatandaşına yardımcı ol daha ne olsun allah reisimize zeval vermesin
Yeni Medya Elektronik A.Ş