"Thor" Yeni Filmi İçin Tanınmayacak Hale Geldi

23 Kasım 2015 Pazartesi
1

'Star Trek', 'The Avengers', 'Thor' gibi filmleriyle nam salan dünyaca ünlü Avustralyalı oyuncu Chris Hemsworth'ün Instagram'da en son paylaştığı 'selfie'si olay oldu.

2

Hemsworth, günde 500 kalori kaybettiği bir diyet uygulayarak, başrolünü üstlendiği 11 Aralık'ta vizyona girmesi planlanan yeni filmi 'Heart of the Sea' (Denizin Kalbinde) için zayıfladı.

3

Moby Dick'e de ilham vermiş, 1820'de yaşanmış gerçek bir hikâyeden ilham alan film, büyük bir fırtınaya yakalanarak 90 gün boyunca evinden uzak kalan bir gemi ve mürettebatının mücadelesini konu alıyor. Ron Howard'ın yönettiği film için zayıflayan ünlü aktör, 'Tüm gün koşturuyor ve yatağa aç giriyorum' diyor. ''

4

Entertainment Tonight'a konuşan ünlü aktör; 'Şu an tek düşündüğüm şey yemek yemek' diyor ve ekliyor: 'Çok sağlıksız olduğunun farkındayım ama hepimiz bir amaç için bunu yapıyoruz...'

5

Başarılı aktörün film için bu kadar büyük ölçüde kilo kaybetmesi, akıllara Tom Hanks'in başrolünü oynadığı 2000 yapımı 'Cast Away'i (Yeni Hayat) getirdi. Hanks de bu filmde benzer şekilde zayıflamıştı.

6

Rollerinin daha inandırıcı olabilmesi adına bir çok oyunca aynı şekilde oynayacakları rol için önemli değişiklikler geçiriyor. Donanımlı bir oyuncu olmanın altın kuralı her türlü rolün altından kalkabilmektir. İşte bunu bu kuralın hakkını veren ve değişimleriyle hayranlarını şaşırtan yerli ve yabancı oyuncular...

7

“Medcezir” dizisinin Orkun'u Metin Akdülger, “Bensiz” filminde felç geçiren futbolcu rolüyle sinema seyircisinin karşısına çıktı...

8

Genç oyuncu, filmdeki rolüne çekimlerden bir yıl önce hazırlanmaya başladı. Bir yıl boyunca özel spor hocasıyla çalışan Akdülger, öncelikle canlandırdığı Necip karakterinin spor sahnelerini çekti. Sonrasında çekimlere 45 gün ara verildi...

9

Akdülger, bu süreçte özel diyetisyen eşliğinde spor yapıp dengeli beslenerek 17 kilo verdi. Oyuncu, karaktere ayrıca yurtdışına Al Pacino ve Brad Pitt gibi dünya starlarıyla çalışmış oyuncu koçu Merve Taşkan'la hazırlandı... Akdülger'in rol aldığı"Bensiz" filminde, yıllarca profesyonel futbolcu olma hayali kuran ve takımının 1. lige çıkmak için mücadele verdiği son playoff maçında sert bir müdahale sonucu felç geçiren Necip'in öyküsünü anlatılıyor.

10

Türk, Alman ve Fransız ortak yapımı olan filmin Türk yapımcıları Cnm Film ve Era Kreatif Film...

11

12

Christian Bale, "The Machinist" adlı filmde.

13

14

Nejat İşler rol aldığı dizilerde sık sık görünüşünü değiştiriyor.

15

Behzat Ç'de sarı saçlarıyla kamera karşısına geçmişti.

16

17

Yeni Superman filmi 'Man of Steel'de Kriptonlu süperkahramanı canladıran Henry Cavill'in, hayranları geçirdiği değişim yüzünden Cavill'i tanımakta güçlük çekti.

18

19

20

21

22

Hollywood yıldızları, filmlerdeki rolleri için vücutlarını "acımasızca" değiştirebiliyor. İşte "bukalemun" ünlüler... Charlize Theron, Monster adlı filmde...

23

24

Rebecca Romijn, "X-Men" filminde

25

26

Carrie-Anne Moss, "Matrix" filminde.

27

28

Matt Damon, "Courage Under Fire" filminde.

29

30

Jared Leto, "Chapter 27" adlı filmde

31

32

33

Eric Bana, "Chopper" adlı filmde

34

35

Edward Norton, "American History X" adlı filmde

36

37

Vincent D'Onofrio, "Full Metal Jacket" filminde.

38

Vincent D'Onofrio, "The Cell" filminde.

39

40

Benicio Del Toro, "Fear and Loathing in Las Vegas" adlı filmde

41

42

Hillary Swank, "Boys Don't Cry" filminde.

43

44

Linda Hamilton, "Beauty and the Beast" dizisinde.

45

Linda Hamilton, "Terminator 2" adlı filmde.

46

Brad Pitt, "Snatch" adlı filmde.

47

48

49

Michelle Wiliams (Marilyn ile Bir Hafta): Williams, ünlü sanatçı Marilyn Monroe'ye benzeyebilmek için aylarca onun röpotajlarını inceleyip seslerini inceledi, her çekim günü 3 saatlik makyaj yaptırdı ve bacaklarını düzgün oynatabilmek için dizlerine kemer taktı.

50

Kate Winslet (Okuyucu): Kate Winslet kendisine Oscar kazandıran filmdeki Alman aksanını yapabilmek için, çocuklarına uzunca bir süre masalları aksan ile okumaya çalışmış.

51

Daniel Day-Lewis (Lincoln): Daniel Day-Lewis Oscar kazandığı filmdeki karakterine o kadar bürünmüş ki, filmde eşini canlandıran aktris Sally Field, aktörün çekimler boyunca karakterin içinde kaldığını, aslında “gerçek Daniel Day-Lewis” ile tanışmadığını söylemiş.

52

Rooney Mara (Ejderha Dövmeli Kız): Genç oyuncu filmdeki karakteri için kulak ve göğüs çevresini gerçekten piercingler ile kaplamış.

53

Natalie Portman ve Mila Kunis (Siyah Kuğu): Natalie Portman en iyi kadın oyuncu Oscarını kucakladığı filmdeki rolü için Mila Kunis ile birlikte film boyunca 8 saatlik bale provaları yapmış.

54

Ryan Gosling ve Michelle Williams (Aşk ve Küller): Gosling'e göre Williams ve kendisi yönetmen Derek Fiancrance'nin dünyasına kendilerini o kadar kaptırdı ki, film çektiklerini neredeyse unuttular. Yönetmenin isteği ile Gosling, Williams ve filmde çocuklarını oynayan oyuncu çekimlerde gün boyunca 1 ay beraber yaşadı.

55

Heath Ledger (Kara Şövalye): Empire Dergisi'ne verdiği röportajda filme hazırlanış süreci ile ilgili olarak Ledger, “Londra'da bir otel odasında 1 ay boyunca kaldım, kendimi odaya kitledim ve günlük hazırlayıp ses deneyleri yaptım çünkü ikonik bir ses ve gülüş yapabilmek önemliydi” diyor.

56

Anne Hathaway (Sefiller): Anne Hathaway de filmdeki Fantine rolü için 12 kilo vermiş. Tüm süreci biraz çılgınlık olarak değerlendiren Hathaway, filmdeki rolü ile Oscar kazandı.

57

Bazı kadın oyuncular ise rolleri için çirkinleşmekten çekinmediler. İşte o kadın oyunculardan bazıları... Nicole Kidman: (Hours – 2002)

58

Cameron Diaz: (John Malkovich Olmak – 2001)

59

Uma Thurman: (Batman ve Robin – 1997)

60

Sandra Bullock: (Miss Congeniality – 2001)

61

Salma Hayek: (Frida – 2002)

62

Renée Zellweger: (Bridget Jones's Diary – 2000)

63

Mariah Carrey: (Precious – 2009)

64

Gwyneth Paltrow: (Shallow Hal – 2001)

65

Angelina Jolie

66

Sean Penn

67

Russell Crowe

68

Virginia Woolf'u canlandırmak için takma burun kullanıp güzelliğini feda eden Nicole Kidman, bunun karşılığında bir Oscar kazandı.

69

Benicio Del Toro

70

Keira Knightley

71

Marion Cotillard

72

Matt Damon

73

Emile Hirsch

74

Billy Crudup

75

Josh Brolin

76

Josh Brolin

Yeni Medya Elektronik A.Ş