Türkiye'nin birinci dünyanın ikinci büyük Nemrut Krater Gölü doyumsuz manzarası ile hayran bırakıyor

Bitlis'in Tatvan ilçesinde 2250 rakımdaki dünyanın ikinci, Türkiye'nin ise en büyük krater gölü özelliğine sahip Nemrut Krater Gölü güzelliği ile büyülüyor. Avrupalı Seçkin Destinasyonlar (EDEN) projesi kapsamında "Mükemmeliyet Ödülü" alan bu göl, ziyaretçi akınına uğruyor.

22 Haziran 2020 Pazartesi
1

Bağrında el değmemiş doğal güzellikler barından ülkemizde cennetten bir yermiş gibi hissettiren Nemrut Krater Gölü, ziyaretçilerine doyumsuz bir manzara sunuyor.

2

Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin akın ettiği Nemrut Krater Gölü, doğal güzelliğiyle kendine hayran bırakıyor.

3

Özellikle hafta sonları ağırladığı misafirlerine seyrine doyumsuz manzaralar sunan Nemrut Krater Gölü'nün bu güzellikleri drone ile havadan görüntülendi.

4

Seyrine doyumsuz manzarası ve el değmemiş doğasıyla ziyaretçilerini kendine hayran bırakan Nemrut, görenleri etkiliyor.

5

Avrupalı Seçkin Destinasyonlar (EDEN) projesi kapsamında "Mükemmeliyet Ödülü" alan Nemrut'a gelen ziyaretçiler, kalderanın eşsiz manzarasını ve doğal güzelliklerini fotoğraflama imkanı buluyor.

6

Doğal güzelliklerinin yanı sıra bünyesinde barındırdığı sıcak ve soğuk gölleri, buz mağarası, buhar bacası, kuş türleri ve biyoçeşitliliği ile her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlıyor.

7

Yorumlar (7)
FATİH: ÇOK GÜZEL VATAN TOPRAKLARI.. ÇOKK
A: eveeeeeet hayırlısı olsun ulkedeki güzellikler ile ilgili ne kadar haber yapılırsa 1 hafta sonrasında otel zart zurt dikiliyor. Seneye buraları iş plazalarıyla görürüz hadi hayırlı olsun....
ÇAYEVMİNEYE CEVAP: lan deme sagci zihniyet
1 1
Yeni Medya Elektronik A.Ş