Uzaydan Gelen Gizemli Sinyalin Anlamı Ne? Uzaylılar Bizimle Bağlantı mı Kurmaya Çalışıyor?

Avustralya'daki Swinburne Teknoloji Üniversitesinden gök bilimci bir ekip uzayın derinliklerinden gelen 20 kadar yeni radyo sinyali tespit etti.

16 Ekim 2018 Salı
1

Açıklama yapan profesör Ryan Shannon, yeni teknoloji radyo teleskopları kullanarak yapılan çalışmada bir yılda 20 kadar hızlı radyo patlaması keşfettiklerini belirtti.

2

Shannon, 20 radyo sinyalinin en yakınının 425 milyon ışık yılı uzaktan geldiğinin tahmin edildiğini söyledi.

3

Kimizi uzmanlarca bu sinyallerin uzaylı bir yaşam formu tarafından yayıldığı söyleniyor. Güçlü radyo dalgaları ilk kez 2007'de Avustralya'daki Parkes radyo teleskobu tarafından tespit edilmişti.

4

UZAYLILAR BİZİMLE NEDEN BAĞLANTI KURMUYOR?

NASA'nın New Horizons misyonunda görev alan Alan Stern dünya dışı bir medeniyetle neden iletişim kuramadığımıza dair bir teori ortaya koydu.

5

Stern'e göre uzaylılar sualtı bir medeniyet geliştirmiş olabilir. American Astronomical Society'de verdiği bir konferansta Alan Stern, dünya dışı canlıların galaksinin başka bölümlerinde, yaşadıkları gezegende bulunan okyanusların derinliklerinde bulunuyor olabilecekleri iddiasını ortaya attı.

6

Evrende gezegenimize benzeyen 40 milyar gezegen var. Ancak uzaydan herhangi bir medeniyet hâlâ bizimle bağlantı kurmuş değil. Ancak uzaylıların kullandığı dalgaların seyahat mesafesi yavaş olması nedeniyle bu dalgalar bizim fark edemeyeceğimiz kompleks bir yapıya sahip olduğu için gözden kaçırıyor da olabiliriz.

7

En karamsar senaryo ise, evrende başka yaşamlar arayan tek medeniyet biz olabiliriz.

8

9

10

11

12

13

14

15

Yeni Medya Elektronik A.Ş