Vahşi doğada ölüm kalım savaşı! Martı, tavşanı tek lokmada yuttu

İngiltere Galler'de buluan Skomer adasında, bir martının tavşanı gagası ile yuvasından çıkarıp saniyeler içinde yuttuğu anlar kameraya kaydedildi.

15 Nisan 2020 Çarşamba
1

Bizim simit yerken görmeye alışık olduğumuz martılar tam bir etobur çıktı. İngiltere'nin Galler bölgesinde bir martı önce, çukurda bulunan tavşanın kafasını gagası ile ısırdı.

2

Daha sonra gagası ile çukurdan çıkardığı tavşanı bir kaç saniye içinde diğer martıların gözleri önünde yuttu.

3

Martı, tavşanı yuttuktan sonra yürürken bir süre sendeleyerek denge kurmakta zorlandı.

4

Görüntünün biraz ilginç olmasına rağmen vahşi yaşam uzmanları, tavşanların martı gibi deniz kuşlarının diyetleri açısından çok önemli olduğunu söylediler.

5

Adada bulunan görevliler Nisan ayının başından bugüne kadar adada 8,534 martı saydıklarını ve bu rakamın 1953 yılından bu yana en yüksek rakam olduğunu ifade ettiler.

6

Kovid-19 nedeni ile adaya bot dolusu turistler gelmiyor. Bunun da adada martı sayısının artmasında önemli etken olduğunu söylediler.

Yorumlar (31)
ISİMSİZ KAHRAMAN : Bu hayvanlarin naturel ortamlarini bozan dogal yasam alanlarini daraltan Biz insanlariz hatta dunyayi bozanda biz insanlariz ve yillar gectikcede dunyanin sonunu hazirlayan yine biz insanlariz. Yoksa kendimizi iyi hissetmek icin onlara simit vermek yerine bu dogal yasama alanlarini ne kadar koruyabilmeye calissak daha iyi olur hem gelecek nesillerimiz icin hemde bizden baska dunyada yasayan her biri birer denge olan hayvan dostlarimiz icin
CANER: ooh afiyet olsun
SERHAT AY: matrıya bak tavus kuşu gibi büyük
Yeni Medya Elektronik A.Ş