Yasak kalktı, parkların sahipleri geri döndü! Kısıtlama kalkınca çocuklar park ve bahçelere koştu

Koronavirüsten dolayı alınan önlemlerden dolayı 40 gündür sokağa çıkmayan çocuklar bugün yasağın kalkmasıyla sokağa çıkıp gönüllerince eğlendiler. Park ve bahçelere akın eden çocuklar cıvıl cıvıl görüntüler oluşturdu.

13 Mayıs 2020 Çarşamba
1

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınından dolayı önlem amaçlı sokağa çıkması yasaklanan 0-14 yaş arası çocuklar için bugün tarihi bir gündü.

2

Yaklaşık iki ay sonra sokaklarda ve park bahçelerde çocuk sesleri yükseldi. Normalleşme sürecinin ilk adımlarından biri olarak 0-14 yaş arası çocuklar bugün bir süreliğine de olsa sokağa çıktı.

3

Koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkması kısıtlanan 0-14 yaş arası çocuklar, 11.00-15.00 saatleri arasında kısıtlamaya ara verilmesiyle 53 gün sonra parklara koştu.

4

Türkiye'nin dört bir yanından ajanslara düşen fotoğraflar ise renkli manzaralar oluşturdu. İşte o görüntüler..

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

Yorumlar (2)
TAM TÜRK KÜÇÜK BURJUVLARINA GÖRE: baştan aşağı cehalet baştan aşağı görgüsüzlük , bırakın virüs biraz temizlesin bunları , o kadar yayın yapıldı beyin yok bunlardayazık bu çocuklara ...
ARZU: Ck sacma ne anladik biz bu isten!! Amerikada cocuklar disari bir sartla cikiyor oda aile bireyleriyle.. sosyal mesafe budur!! Cocuklarin gelisiguzel parklara gidip yada sokakta baska cocuklarla oynamasi degil
Yeni Medya Elektronik A.Ş