Yasak sonrası İstanbul hayalet şehre döndü! 15 Temmuz Köprüsü'nde dikkat çeken görüntü

Koronavirüs tedbirleri kapsamında İstanbul, İzmir ve Ankara'nın da aralarında bulunduğu 30 büyükşehir ile Zonguldak'ta hafta sonu için sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Yasak sonrası İstanbul'da yollar boş kalırken, trafik yoğunluğu da yüzde 8'e düştü. İki kıtayı birbirine bağlayan 15 Temmuz Köprüsü üzerinde ise görmeye alışık olmadığımız görüntüler ortaya çıktı.

11 Nisan 2020 Cumartesi
1

Dün akşam saatlerinde Türkiye'deki 30 büyükşehir ile Zonguldak'ta 12 Nisan saat 24.00'e kadar sokağa çıkma yasağı getirilmişti. Bunun üzerine büyükşehirlerde vatandaşlar, saat 24.00'e kadar ihtiyaçlarını karşılamıştı.

2

Yasağın ilk gününde İstanbul sokakları boş kaldı. Duraklarda ise otobüs bekleyen vatandaşlar dikkat çekti. Eminönü'nde otobüs bekleyen vatandaşların büyük bir çoğunluğu ise güvenlik görevlisi olduğunu ve gece vardiyasından çıktığını belirtti.

3

TAKSİM MEYDANI BOŞ KALDI

Sokağa çıkma yasağı nedeniyle Taksim Meydanı da boş kaldı. Metroların kapalı olması nedeniyle bazı yolcular otobüslere yöneldi. Gece vardiyasından çıkan işçiler metronun kapalı olması nedeniyle otobüslere bindi.

4

15 TEMMUZ KÖPRÜSÜ'NDE TARİHİ GÖRÜNTÜ

Sokağa çıkma yasağının başlamasıyla Üsküdar'da da metro ve metrobüs durakları boş kaldı. D-100 Karayolu ve 15 Temmuz Şehitler köprüsü trafik yok denecek kadar azdı.

5

İstanbul trafiğinin en yoğun olduğu yerlerden biri olan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü havadan görüntülendi. Havadan çekilen görüntülenen FSM Köprüsü'nden çok az aracın geçmesi dikkat çekti.

6

Her gün binlerce kişinin geldiği, İstanbul`un merkez noktalarından biri olan Eminönü Meydanı boş kaldı.

7

8

9

ŞİRİNEVLER'DE SESSİZLİK

Şirinevler D-100 Karayolunda trafik yok denecek kadar azdı. Metrobüs durakları ve otobüs duraklarında kısmen yoğunluk vardı. İşe giden ve gece mesaisinden dönen sağlık çalışanlarını ile emniyet mensuplarının duraklarda beklediği ve kısmen yoğunluk oluşturdukları görüldü.

10

11

12

13

14

SULTANBEYLİ MEYDANI GÜVERCİNLERE KALDI

Daha önce bariyer kurularak yaya trafiğine kapatılan Sultanbeyli Kent Meydanı vatandaşların evlerinde kalmasıyla tamamen güvercinlere kaldı. Normalde çevre esnafının yem atarak beslediği güvercinleri bu kez çekim yapan gazeteciler besledi.

15

Normalde çevre esnafının yem atarak beslediği güvercinleri bu kez çekim yapan gazeteciler besledi.

16

1500 YILLIK GALATA KULESİ YALNIZ KALDI

İstanbul'un en önemli tarihi simgelerinden Galata Kulesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan sokağa çıkma yasağı ile boş sokaklarla birlikte fotoğraflandı.

17

Yorumlar (28)
KAYA: Bırakın hayalet olsun virüs olmasın
BAPTİSTA: Hello well come??
CAN YÜKSEL: Türkiye'ye 10 milyon, İstanbul'a 3 milyon nüfus gayet yeterli. Memleketi mahveden nüfus yoğunluğuymuş. Suç oranları bile azaldı.
Yeni Medya Elektronik A.Ş