Yüzme bilmeyenlerin bile batmadığı göl: Lut Gölü

Bir zamanlar Lisan Denizi'nin bir parçası olan ancak suların çekilmesiyle göle dönüşen Ölüdeniz diğer adıyla Lut Gölü, özellikle yüzme bilmeyenlerin uğrak noktası. İsrail, Filistin ve Ürdün arasında kalan bu göl bugün dünyanın en tuzlu üçüncü gölü.

27 Mart 2020 Cuma

Galerinin devamını görmek için tıklayın.


Yorumlar (12)
ALEX: Bu ülkede bu kafalar olduğu sürece bir yere varamayacağız benim artık hiçbir ümidim kalmadı. Dünyanın güzelliklerinden biri. Bilgilendirme amaçlı bir paylaşım. Lut kavminden lanetten bir rivayetten bahsetmenin bilgi amaçlı yapılmış bu paylaşımın bile dine alet edilerek içine etmenin mantığını anlamıyorum.
TAKAVİT: lafa bakmal lazim lafmi diye yoruma bakmak lazim yorumcumu diye yasayan kavim itse mekanin ne sucu var bir dagda domuz gezmis diye o dagda otlayan tum hayvanlari yoketmekmi lazim
YUSUF: Nefes almakta bile zorlanıyor insan orada. denize nasıl gireceksin...
6. HAYAT İLE GERCEKLER: Sodom ile Gomora“yi yerle bir eden uzay gemisinin bölgede piramit olmadigi icin zorlukla indigi ve inisi sirasinda kirec taslarini eritmesi neticesinde cukurlasan ve zamanla su toplayan bu gölün anlami cok büyüktür. Tanrilarin insanliga bir lütfudur.
SEKO: ben yine batardım. orda da boğulabilrim
ADINIZI YAZIN ANGARAGÜÇLÜ: ARKADAŞLAR HABERDE SADECE GÖLÜN FİZİKİ DURUMUNDAN BAHSEDİLİYOR,ANCAK BİN KÜSÜR YIL ÖNCE BAHSİ GEÇEN COĞRAFYADA YAŞAYAN BİR KAVİM,SAPIKLIKLARINDAN AZGINLIKLARINDAN DOLAYI,ALLAH C.C. TARAFINDAN HELAK EDİLDİ,YANİ AĞIR BİR CEZA İLE CEZALANDIRILDI,YANİ GÖL ŞİFALI NASIL LANETLİ OLUR DİYENLER,LANETİN GÖL İLE ALAKASI OLMADIĞINI,O COĞRAFYADAKİ GEÇMİŞTE YAŞAYAN İNSAN TOPLULUĞUNA AİT OLDUĞUNU ARAŞTIRIP OKUYARAK DAHA İYİ ANLARLAR
ADIM ÖLÇER: Lafı uzatma, yorumları okuyup kopya çekme.
METİN: her tarafı denizle çevrili olan yarım adada toplumun en az yüzde 80 i yüzme bilmeli
VATANDAS: Lut gölü lanetli gol Lut kavminin helal olduğu yer
ADIM ÖLÇER: Okumayı öğrenelim cehaletten kurtulalım. Göl şifalı imiş. Lanetli olsa hastalık dağıtırdı. Gölün suçu yok kavminin olabilir.
OKUR: Helak demek istemis
1 7
İLGİNÇÇ: bi şey anlamadım lanetli ve helal
2 7
Yeni Medya Elektronik A.Ş