Haber, Son Dakika, Haberler

Fotoğraflarla Çorlu Tarihi Orion'da

Orion ve Çorlu Belediyesi'nin katkılarıyla Çorlu Kent Konseyi tarafından düzenlenen "Dünden Bugüne Çorlu" fotoğraf sergisi, 4 Şubat Cumartesi günü Orion'da başlıyor.

02.02.2012 23:27 | Son Güncelleme: 02.02.2012 23:27
Fotoğraflarla Çorlu Tarihi Orion'da
Orion, Şubat ayının ilk günlerinde önemli bir kültür-sanat faaliyetine ev sahipliği yapacak. Çorlu Kent Konseyi tarafından düzenlenen ve Orion AVM ile Çorlu Belediyesi'nin de destek verdiği "Dünden Bugüne Çorlu" Fotoğraf Sergisi, fotoğrafseverlerle buluşacak. 20'nci yüzyılın ilk yarısından bugüne kadarki süreçte Çorlu'nun değişimini yansıtan fotoğrafların yeraldığı sergide, ziyaretçiler Çorlu'nun gelişimine tanıklık etme şansı bulacaklar.

Çorlu'nun kaybolmaya yüz tutan yakın tarihine bir pencere açmak amacıyla bu sergiyi düzenlediklerini ifade eden Çorlu Kent Konseyi Başkanı Ramadan Cesur, bu sergi sonrasında başkalarının da fotoğraf arşivlerini paylaşacağından ümidi olduğunu söyledi. Cesur, sergi hakkında şu açıklamayı yaptı :

"Bu sergi, Çorlu'nun kaybolmaya yüz tutan, tanıkları git gide azalan yakın tarihine pencere açmak amacı ile ortaya çıkan bir çalışmanın parçası. 20'nci yüzyıl ilk yarısından başlayan tarih diliminden küçük bir kesit. Fotoğraf sergimizi gezenler, bugün yaşadıkları Çorlu'nun dününü de görme şansı bulacaklar.

Evlerinin, işyerlerinin, parklarının, çarşılarının, pazarlarının yerinde neler olduğunu görebilecekler.
Ama beni en çok sevindirecek olan; 'Bende de Çorlu'nun çok önemli resimleri var.' diyerek paylaşmak isteyecek birilerinin çıkması. İşte o zaman bu tarihe bakışımız çok daha net olacaktır. Bir sonraki fotoğraf sergisi için her geçen gün devleşen bir arşivin tohumları böylece atılmış olacak."

Orion alt kattaki aktivite alanında izlenebilecek fotoğraf sergisi 4 Şubat Cumartesi günü başlayacak. Son 50 yıl içerisinde çekilmiş ve özenle seçilmiş fotoğraflardan oluşan sergi dört gün boyunca ücretsiz olarak gezilebilecek.

Geçtiğimiz yıl Mimarlar Odası Çorlu Şubesi tarafından yine Orion'da yapılan eski Çorlu fotoğrafları sergisi büyük ilgi görmüş ve yoğun istek üzerine tekrarlanmıştı. Bu hafta gerçekleşecek olan "Dünden Bugüne Çorlu" sergisinin de aynı şekilde büyük ilgiyle takip edileceği bekleniyor. Dört gün sürecek olan sergi 7 Şubat Salı günü sona erecek.

Kaynak: Bültenler

Etiketler: Çorlu, Güncel
Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Haberler ›› Güncel ››Fotoğraflarla Çorlu Tarihi Orion'da - Haberler