12 Ocak 2018, 14:29

Fransa'da Gol Çizgisi Teknolojisi Kaldırıldı!

Fransa Lig 1'de kullanılan gol çizgisi teknolojisinde yaşanan sık ve ciddi hatalar sebebiyle lig yönetimi ikinci bir karara kadar bu teknolojinin kullanımını maçlarda yasakladı.

 Fransa Ligue 1'de kullanılan gol çizgisi teknolojisinde yaşanan sık ve ciddi hatalar sebebiyle lig yönetimi ikinci bir karara kadar bu teknolojinin kullanımını maçlarda yasakladı.

Konuyla ilgili Fransız basınında çıkan haberlerde sistemin bu sezon birçok maçta hata verdiği belirtilirken bu sebepten dolayı böyle bir uygulamaya gidileceği bildirildi.

HATALAR GİDERİLENE KADAR UYGULAMA KULLANILMAYACAK

İlk olarak  İngiltere Premier Liginde kullanılmaya başlanan bu teknoloji, çizgiyi geçti mi geçmedi mi tartışmalarını Premier Ligde adeta tarihe gömerken Fransa'da ise sınıfta kaldı.

Teknolojiye ihtiyaç duyulan anlarda ilk yarıda özellikle Rennes-  Nantes maçında hakemi yanlış bilgilendiren bu teknoloji ülkede ciddi tartışma konusu yaratmıştı. Lig yönetimi, sistemdeki hatalar giderilene kadar bu uygulamanın kullanılmayacağını açıkladı.

Fransa
12 Ocak 2018 Cuma 14:29



YORUMLAR (1)
GULTEKİN04: e hakem tekrarını izleyip görmesine rağmen kararını doğru olarak veremiyorsa VAR sisteminin ne suçu var? Hakemleri gözden geçirsinler, sorun olsaydı premier lig ve diğer VAR kullananlarda olurdu. Bu sistem şike yapılmasını zorlaştırdığı için bazı yerlerde saçma sebepler sunularak eleştirilmesi gayet normal, ben bunu Italya ve Rusya''dan falan beklerdim, orda şike daha fazla olur çünkü ama fransa''dan böyle bir haber gelmesi garip.