Haber, Son Dakika, Haberler

Fransızca Sahnelenecek Müzikale Yoğun İstek Üzerine 5 Performans

Fransızca sahnelenecek Notre Dame de Paris müzikaline yoğun istek üzerine 5 performans daha eklendi!

31.01.2018 15:19 | Son Güncelleme: 31.01.2018 15:19
Fransızca Sahnelenecek Müzikale Yoğun İstek Üzerine 5 Performans

Victor Hugo'nun unutulmaz aşk hikâyesi Notre Dame'ın Kamburu'ndan uyarlanan, Zorlu PSM Ana Tiyatro'da sahnelenecek olan Notre Dame de Paris müzikaline yoğun istek üzerine 5 performans daha eklendi. Dünyaca ünlü müzikal, yeni eklenen performanslarla birlikte toplam 21 performans için 9 – 25 Mart tarihleri arasında Zorlu PSM'de olacak. Yıllardır gittiği tüm şehirlerde büyük ilgi gören ve bundan 3 yıl önce Zorlu PSM'de de İngilizce sergilenen ve tüm biletleri tükenen müzikal; bu defa orijinal dilinde, Fransızca olarak izleyicisiyle buluşmaya geliyor. Biletler zorlupsm.com ve biletix.com ile Zorlu PSM ana gişesi üzerinden satışta!

Dünyaca ünlü müzikal Notre Dame de Paris, ilk olarak 1998 yılında Paris'te perde açtı. Victor Hugo'nun kült eseri 'Notre Dame'ın Kamburu'ndan uyarlanan modern yapımın müzikleri Riccardo Cocciante'ye, sözleri ise Luc Plamondon'a ait.

GUİNESS REKORLAR KİTABI'NA GİREN MÜZİKAL

20 yıl sonra, hala ilk günkü heyecanla sahneye konan eser, dünyanın dört bir yanından seyirci çekmeye devam ediyor. Guinness Rekorlar kitabında "ilk yılında en çok izleyiciye ulaşan müzikal" olarak yer alan Notre Dame de Paris, Vivre, Belle ve Le Temps Des Cathédrales gibi unutulmaz şarkılarıyla da uzun yıllar müzik listelerinde üst sıralardaydı. Toplam 12 milyondan fazla bilet, 10 milyondan fazla DVD ve CD satan; 8 dilde, 20 ülkede, 4500'den fazla defa sahnelenen müzikal, bir başyapıt olarak nitelendiriliyor.

Zorlu PSM Ana Tiyatro, 9 – 25 Mart tarihleri arasında Notre Dame de Paris müzikalinin, yeni eklenen tarihlerle birlikte toplam 21 performansına ev sahipliği yapacak.

Kaynak: Bültenler

Abone Ol:
Google'da Takip Et
Paylaş:
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Haberler ›› Güncel ››Fransızca Sahnelenecek Müzikale Yoğun İstek Üzerine 5 Performans - Haberler