Fuhuş şebekesi, polise yakalanmamak için "makarna" gibi şifreli kelimeler kullanmış

Adana'da çökertilen fuhuş şebekesinin polise yakalanmamak için telefonda "makarna, uzun makarna, salçalı makarna ve büyükbaş ile küçükbaş" gibi şifreli kelimeler kullandıkları ortaya çıktı.

07.07.2020 09:56 | Son Güncelleme: 07.07.2020 10:53

Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Ahlak Büro Amirliği ekipleri, kentte yaşı küçük çocukların fuhşa zorlandığı bilgisi üzerine harekete geçti. 3 ay boyunca teknik ve fiziki takip sonucu şebeke üyelerinin adreslerini belirleyen ekipler, savcılığın yakalama çıkartmasının ardından 30 Haziran'da şafak vakti operasyon düzenledi. Şüphelilerin adreslerine yapılan baskınlarda, 20'si kadın 33 şüpheli gözaltına alındı. Zanlılardan 16'sı emniyetteki ifadelerinin ardından savcılık kararıyla serbest kaldı. Geriye kalan 12'si kadın 17 zanlı ise adliyeye sevk edildi. Bu zanlılardan 12'si tutuklanırken 5'i ev hapsi tedbiriyle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

GECE BOYU BİRLİKTELİĞİN ŞİFRESİ: UZUN MAKARNA İSTİYORUM

Fuhuş şebekesiyle ilgili detaylar da ortaya çıktı. Zanlıların polise yakalanmamak için şifre kullandığı öğrenildi. Zanlılardan K.K., S.Ç. ve A.D.'nin müşterilerle konuşurken bir saat birliktelik istediği zaman "makarna istiyorum" dediği, bir gece boyunca birliktelik istediği zaman "uzun makarna istiyorum" dediği, yanında bir kadın da isteyen müşterinin ise "makarna salçalı olsun" dediği belirlendi.

Fuhuş şebekesi, polise yakalanmamak için 'makarna' gibi şifreli kelimeler kullanmış

18 YAŞ ALTINDAKİLER İÇİN "KÜÇÜKBAŞ" TABİRİNİ KULLANIYORLAR

Ayrıca 18 yaşından küçük kızlara fuhuş yaptıran şebekenin onları da şifrelediği öğrenildi. Zanlıların müşterilerle telefonda konuşurken küçük kız çocukları için "küçükbaş" yaşı büyük kadınlar için ise "büyükbaş" dedikleri öğrenildi.

K.K. isimli kadının, gelen müşterilerden ertesi gün hapı istediği, ancak korunduğu için bu hapları da biriktirip tanesi 70 liradan sattığı iddia edildi.

Fuhuş şebekesi, polise yakalanmamak için ’makarna’ gibi şifreli kelimeler kullanmış

Kaynak: İHA

Etiketler: Adana, 3. Sayfa, Haber
Yorumlar (17)
SEVİMM KOŞŞŞ....: Adana güzel yer ama haber olma sayısı çok yüksek buda ordaki yaşıyanların fikirleri düşünceleri aynı doğrultuda olduğunu haberlerin nerdeyse çoğu aynı hırsızlık fuğuş vs herkesi bağlamaz bu iyi insan heryerde vardır . . . .
YUSUF ŞOK OLDU: Aaaa çok şok oldum ya ! Nasıl da şifreli konuşuyorlar. Çok çok şok oldum.
VATANDAŞ: adanalı degilim ama her fırsatta da Adanayı karalamayın yorum yapan arkadaşlar sizin yaşadıgınız şehirde fuhuş cinayet hırsızlık vs hiçmi olmuyor :? malesef her şehrimizde bu tür vakalar var
Haberler››3. Sayfa››Fuhuş şebekesi, polise yakalanmamak için 'makarna' gibi şifreli kelimeler kullanmış - Haberler